Anketa

koronavir pauza
Celkem hlasů 115
Udržujete se nějakým individuálním tréninkem během koronavirové pauzy?


Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Souhrn podzimní sezóny - 3. část

Souhrn podzimní sezóny - 3. část

30.11.2020

Týden se s týdnem sešel a sportovcům se začíná blýskat na lepší časy. PES zaštěkal a Česká republika se pomalu posouvá do 3. kvalifikačního koše, tudíž se konečně (částečně) otevřou hospody, bary a sportoviště. Mohlo by to znamenat start alespoň futsalových soutěží a možnosti dílčích tréninků, avšak na fotbal do konce roku můžeme tak jako tak stejně zapomenout, jelikož venkovní teploty už se mnohdy rovnají nule a to na fotbal opravdu není - i pro tak otužilé chlapce jako jsme my. Zde Vám přinášíme třetí a předposlední část našeho hodnocení.

Touto částí uzavřeme hodnocení individuálních výkonů našich borců a překulíme se příští týden do poslední části, kterou vám přineseme po druhé adventní neděli. Doufejme, že se na nás, díky rozvolňování opatření, neřítí třetí vlna této šílenosti a my se budeme moci brzy zase veselit aspoň u piva. 

Předchozí část jsme končili vranskou modlou a ikonou Tomášem Kubíkem, který se v této nefotbalové době naprosto odmlčel od zbytku týmu a nemáme o něm vůbec žádné informace, to ale platí téměř o celém mančaftu. To vůbec nevadí, a jak jsme skončili, tak teď i zase začneme, jelikož další na řadě je nesmrtelný patriot Sokola Vraný, a je to nikdy jiný než Honza Liška.

 • Jan Liška - 15x tréninková jednotka, 6x zápas, 2x gól (Lidice, Zlonice), 2x asistence (Lidice, Zlonice). Enfant terrible vranského fotbalu. Náš Limba, jehož nový parfém pojmenovaný JL9 (Jan Liška 9) celá kabina bedlivě očekává a který na pulty Sephory dorazí přesně týden před Vánoci, se v hodině nejtemnější vynořil ze své nory a v době zranění střelce Kubíka zaskočil na jeho pozici hrotového zabijáka a táhl naši ofenzivní vozbu s naprostou bravurou a glancem. Po promeškaném první zápasu s Brandýskem se musel v Lidicích přesunout na lavici, ale jeho zápasové cameo bylo jak z říše snů. Naskočil na posledních 20 minut a svým podílem 1+1 prakticky rozhodl zápas v náš prospěch. Jeho vítězný gól na 3:2 mnoho krásy nepobral, poněvadž dorážel míč do prázdné brány, ale jeho následná oslava točení volantem (chcete-li řídítek na kolo) jako jeho vzor David Limberský vstoupila do dějin a z našich zdrojů víme, že se i dnes těší velké oblbiě u Limberských doma, kde je zarámovaná a pověšená jako obraz nad krbem. Další monumentální výkon předvedl proti Zlonicím, v derby, kde nemohl nastoupit náš nejlepší střelec, ale po zápase si na něj skoro nikdo nevzpomněl, jelikož všichni oslavovali nového hrdinu. Opět po menších disciplinárních peripetiích se Honza stal z nuly hrdinou, kdy nejprve v divokém zápase zkušeně vybojoval penaltu, aby v druhém poločase svým fantastickým gólem srovnával na 3:3 a následnou oslavou skluzem po kolenou a lá Arjen Robben rozryl půlku Agros Areny. Byť každý týden remcal, že časově nestíhá tréninky, tak se ale vždy dostavil a svým pronikavým hlasem jitřil naprosto všechny okolo (jediného Fedrhance ne). Náš trenér by zasloužil svatozář, že nenakopal Jendu do míst, kam slunce nesvítí, ale jeho mravenčí trpělivost přinesla růže a Liška se v sezóně odvděčil skvělými výkony.
 • Tomáš Löwe - 6x tréninková jednotka, 4x zápas, 1x rozhovor na webu. Opakovaná zranění znechutila dlouholeté brankářské osobnosti Vraného fotbal a velice dlouhou dobu si rozmýšlel svůj návrat mezi tyče. Zde ale zapracovala další osobnost tohoto klubu - Tomáš Kubík - který s "Lewikem" prošel všemi mládežnickými kategoriemi a putykami a nakonec se mu podařilo přimět ho k návratu, aby kryl záda mladšímu kolegovi Izerovi, učil ho brankářskému řemeslu a měl ho pod svými křídly v tréninku i zápasech. V neposlední řadě je to kus chlapa, jehož slovo se v kabině odráží od zdí zpět našim hráčům do uší, tudíž jakmile zaburáci svým barytónem nějakou myšlenku, tak se v hlavách spoluhráčů také udrží. Nikdy navíc neopomene zůstat po zápase na pivu, rozebrat zápasové neduhy či si jen přisadit nějakým vtípkem do manéže svého kamaráda z dětských let Lišáka. 
 • Matěj Luka - 11x tréninková jednotka, 7x zápas, rozhodující penalta proti Pozdni. Nejmenší hráč v kádru dojíždějící až z dalekého a nepopulárního Kladna, jehož docházka byla po značnou část podzimu znamenitá. Bohužel, jeho zapálení pro fotbal už takové úplně není. Na svou postavu má v noze neuvěřitelný dynamit, takový kladenský John Arne Riise, ale naneštěstí ho stále zatím neumí pořádně využít ku prospěchu celého týmu, na čemž neúnavně pracuje trenér se svým štábem. Chtělo by to do jarní části zlepšit přístup (docházku chválíme, mluvíme ale o větším zápalu a bojovnosti do tréninků i zápasů) a pak bude jedním z prvních jmen v sestavě. Do myslí nás všech a hlavního sekretáře se zapsal rozhodující penaltou proti nenáviděnému soupeři z Pozdně, ke které měl do nedávné doby ještě osobní náklonnost, která znamenala naše vítězství a odstartovala bujaré oslavy podobné jako když Američané slavili vítězství Joe Bidena v prezidentských volbách.
 • Tomáš Novák - 7x tréninková jednotka, 6x zápas, 1x gól (Brandýsek), 1x asistence (Pozdeň). Další z vranských odchovanců, který reprezentuje tento nádherný dres. Oblíbené Kamenické Kladivo se po mnoha zdravotních patáliích a několikero operacích kolene konečně vrátilo do Agros Areny v jiné pozici než štamgast a vůdce Tribuny Sever a znovu brousil pravou stranu vranské enklávy, o čemž doposud vyprávěli pouze pamětníci svým vnoučatům nebo fanouškům, kteří se narodili až po roce 2012, kdy málem skončil svět. Vranský Venca Konopník, který byl už bezmála dvakrát v novinách, přinesl zarputilost a bojovnost mezi své kamarády, ale také pořádnou dávku motivace. Kvůli svému angažmá v trenérském štábu SK Slavie Praha nestíhal vždy každý trénink, tudíž často paběrkoval mezi lavicí a základem. Blýskl se gólem hned v prvním startu při demolici Brandýsku, ale dalšími gólovými hody už bohužel nenavázal. Chce to zlepšit koncovku a nebýt tak zbrklý, ale jsme si jisti, že jeho dravost a nikdy nekončící žízeň budou ozdobou jarní sezóny.
 • Simon Pustai - 7x tréninková jednotka, 3x zápas. Zlatan nebo chcete-li Peter Crouch našeho týmu. Univerzál a maskot vranského Sokola. Pokud je třeba, Simča je ochoten zaskočit na pozici brankáře, kdy jeho dlouhý krk trčí až nad břevno branky a nad všemi svými spoluhráči podobně jako fantom posledních týdnů Abdallah Sima. Dokáže zahrát ale i z pozice křídla nebo falešné devítky, kde svým chaotickým pohybem mate obránce soupeře, z čehož následně dokáže těžit celý tým nebo sám bájný Simon. Na podzim neměl moc příležitostí se ukázat, což způsobilo zranění žeber i jeho náročná práce, díky které s železnou pravidelností přijížděl všude pozdě, např. do Velvarů přijel až o poločasové přestávce, takže si do svého životopisu už nestihl připsat pozici vodonoše.
 • Erik Rezek - 11x tréninková jednotka, 7x zápas, 4x asistence (2x Brandýsek, Zlonice, Černuc), 1x rozhovor. Letní posila z Jedomělic se u nás našla a po matných výkonech ve svém dřívějším působišti se z ošklivé ušpiněné housenky ve Vraném vyklubal nádherný motýl Emanuel, který se svým ladným pohybem plným elegance nadnášel nad úchvatným vranským pažitem a svými přešlapovačkami a koloběžkami lámal kotníky svým soupeřůmv zápasech, ale i spoluhráčům na tréninku (především Fedrhancovi). Jeho skvělá letní příprava byla zmíněna, ale jeho vlétnutí do sezóny nás zanechalo v němém úžasu, kdy si s Brandýskem udělal kolotoč jak se mu zachtělo a k tomu navíc přidal dvě asistence jak Ángel di María při svém působení v Realu Madrid. Stále se má však ještě co učit, kdy při svém mlaďoučkém věku má plné právo na chyby a nevyrovnanost výkonů, což se během podzimu stalo jeho charakteristickou vlastností. Mnoho spoluhráčů by mu však mohlo dělat fotra (namátkou zmiňme Kostovčíka, Košťáka nebo Volfa) a tak věříme, že tito poustevníci týmu si ho vezmou během zimní přípravy pod ochranné rámě a připraví ho do dlouhé sezóny, jelikož nyní už "Rézovi" ke konci znatelně docházela šťáva. Na závěr musíme dodat, že nejenže snižuje razantně věkový průměr mančaftu, ale automaticky se také řadí mezi nejlépe vypadající fotbalisty Vraného, kde mu konkurují snad jen Kubík, Suk nebo Adam(us) Fedrhanc.
 • Ivan Shamin - 7x tréninková jednotka, 3x zápas. Považujeme se za vyspělý světový fotbalový tým, jdeme tomu naproti a naše skautská síť je rozpletena po celé Evropě, jejiž data pečlivě naše IT oddělení analyzuje dnem i nocí a často se tak stane, že našemu trenérovi a předsedovi se rozezvoní telefon uprostřed noci - někdy je to kvůli protáhlému teambuildingu v hospůdce Na hřišti a někdy se ozve právě jeden z našich skautů, že právě spatřil hráče a je to ON, který bude posilou našemu týmu. No, a jedním takovým telefonátem byl právě náš ruský car Ivan, který přišel z dalekého Petrohradu do naší skvostné vesničky rozdávat (nejen) fotbalovou radost. Naši realitní makléři mu našli byt v blízké Roudnici nad Labem, odkud dojíždí se svým kumpánem Kejvalem, který mu v začátcích pomáhal s celkovou adaptací na fyzičnost naší soutěže. Nicméně ruský jazky je podobný tomu českému a naše tahy na přestupovém poli jsou tak promyšlené do hloubky, že jsme věděli, že toto bude hráč ladící svým původem a stylem hry přesně k Lórantovi Kostovčíkovi, který se nijak netají svou náklonností k Rusku. Bohužel, naprosto odlišné české podnebí bylo příliš velkým soustem pro Ivana a letní vedra mu způsobila potíže s tříslem, které se velmi dlouho léčilo a naše posila se lehce zapojila do tréninků a zápasů až v druhé půlce podzimu. Nyní se však díky nízkým teplotám musí cítit jako ryba ve vodě a vrátí se brzy do plné síly a my se už teď nemůžeme dočkat, co nám předvede na zimním soustředění (pokud bude), kolik vodek vypije a kolik gólů tento útočník (jehož vzorem je Arťom Dzjuba, avšak ne kvůli uniklému erotickému videu) vsítí.
 • Matěj Suk - 5x tréninková jednotka, 6x zápas, 1x asistence (Brandýsek). Dlouho očekávaná a vysněná posila vedení a nejlepší kamarád Krampery (který ho podepsal po vypití celé flašky Jamesona) ze sousedních Klobuk, jejichž nevlídné prostředí a společné sprchy s hostujícím týmem nebylo to pravé ořechové pro tohoto krasavce. Namlouvání přestupu bylo delší než námluvy mezi pávy, ale stálo za to. Matějova kvalita na hřišti se prokázala hned v prvním zápase i přes to, že byl nucen se posunout na stopera, kde ale našel možná své ideální místo. V demolici Brandýsku předvedl dlouhý pas ze svého obranného vápna až za soupeřovu obranu ve stylu Virgila van Dijka, z kterého skóroval Kubík a nutno dodat, že hodně hráčům z této fotbalové poezie spadla čelist (především Fedrhancovi). Matěj v každém zápase prokazoval naprostou jistotu a dominanci na svém postu a vedle něj rostly výkony i jeho souputníků v obranné čtveřici. Sám se blýskl prvotřídním výkonem proti Lidicím, kde uskákal všechny souboje a nedal čuchnout ani v druhém poločase nastoupivšímu Šilhanovi, kterého svým výkonem deptal takovým způsobem, že se Šilhan pak musel běžet vybít ze své frustrace pěstmi na naší střídačku. Ohromná škoda, že se v Buštěhradě zranil a do posledních dvou už nenaskočil, ale paradoxně jsme z těch zápasů získali 5 bodů a inkasovali pouze dvakrát, tudíž paralela s Virgilem je nasnadě, jelikož i po jeho zranění se Liverpoolu v obraně začalo více dařit, náhoda? Každopádně přerušená sezóna alespoň dala šanci jeho stehýnku uzdravit se a vlétnout do toho na startu zimní přípravy, ať už bude kdykoliv. Větší aktivita na trénincích by byla také vítána.
 • Libor Volf - 13x tréninková jednotka, 7x zápas, 3x gól (2x Lidice, Zlonice), 5x asistence (3x Brandýsek, Zlonice, Pozdeň). LV10 - to není Lukáš Vácha ale Libor Volf. Tento slánský zkušený harcovník, matador a věhlasný plejer s úžasnou levačkou a úspěšnou vranskou minulostí se rozhodl v lednu tohoto roku, že pomůže svému kamarádovi a trenérovi v jedné osobě Davidu Cimrmanovi spráskat bandu vranských chasníků a udělat z nich fotbalisty minimálně krajské úrovně. Po první vlně koronaviru a startu letní přípravy zde bylo několik schůzek s ambicí o prodloužení vzájemné spolupráce, jednání se však táhla. Fanoušci byli nervózní a sportovní deníky v čele se španělskou Marcou a italským Tuttomercatoweb se předháněly s informací, komu tento špílmachr podepíše - nejčastěji se zmiňovalo římské Lazio nebo baskický Real Sociedad (tyto dva týmy se nakonec přetahovaly o dva podobně založené hráče - Libora a Davida Silvu). Silva si nakonec plácl se Sociedadem a s nabídkou Lazia (které nabízelo osobní tryskáč, byt s výhledem na Fontanu di Trevi a pohádkový plat) si, slušně řečeno, vytřel pozadí. Lazio tak svou pozornost obrátilo na Libora, kdy sám vlastník klubu Claudio Lotito prohlásil: ,,Zisk Volfa by pro mě byl největší úspěch kariéry, udělám pro to všechno." Volf být mladší o pár let, tak po nabídce Lazia skočí, ale jako starý zkušený muž, který hledá super partu a pivečko po zápase měl těžkou hlavu s tímto rozhodnutím, a tak si najal proslulého agenta Mino raiolu, aby mu zařídil prodloužení angažmá v Agros Areně. Po sáhodlouhých sezeních s vranským vedením do časných ranních hodin (z nichž se předseda klubu Pavel Patč vždy odebral rovnou na ryby, aby si pročistil hlavu) se vše podařilo dohodnout a Volf tak zůstal. Zástupce kapitána s ikonickým dresem číslo 10 předváděl výkony jak z říše snů a v každém utkání snesla ty nejpřísnější měřítka. Ať už to byl hattrick asistencí proti Brandýsku, one man show s dvěma góly ve futsalovém stylu proti Lidicím nebo jeho diktát hry proti Zlonicím, zkrátka Libora můžeme směle označit Mužem podzimu, jelikož odehrál vždy 90 minut a i přidal tu potřebnou nadstavbu, která tu dlouho chyběla. Na tréninku chyběl pouze dvakrát, a dokonce v době nepřítomnosti trenéra zastal i pozici kouče. Táhlá jednání se opravdu vyplatila a v Laziu si nyní musí klepat na čelo a zvažvoat defenestraci vedení, že tomuto hráči nenabídli lepší podmínky, např. vlastní sud piva po každém utkání, poněvadž ani v hospodě se tento moudrý muž neztratí. Vrcholem všeho je fakt, že celý podzim odehrál v turfách a po fotbalových kluzištích bruslil snad lépe než samotný Jevgenij Pljuščenko. Sami jsme zvědaví, jakou obuv zvolí na jaro, nicméně asi by nikoho nepřekvapilo, kdyby hrál naboso.
 • Jan Paluba - 9x tréninková jednotka, 5x zápas, 2x gól (Velvary, Zlonice). Další posila z Jedomělic, tato má však vranskou minulost a ne tak vzdálenou, jelikož přímo z našeho klubu tento impulzivní fotbalista/wrestler přestupoval do Jedomělic s vidinou větší kvality, herního vytížení a možná i party. Jedomělice sice hrají vyšší soutěž (jak dlouho ale?), nicméně vše ostatní hovoří v náš prospěch a uvědomil si to i tento mladý muž, nyní pracující ve vězeňské službě, a tak po menším facebookovém šťouchnutí se s upřímnou dětskou radostí vrátil mezi nás, aby napravil svou pošramocenou reputaci ze závěru svého posledního působení. Skepse panovala mezi vícero hráči a Honza si musel získat zpět jejich důvěru, což ale můžeme nyní, myslím, říct, že se podařilo a Switowski se rychle zařadil mezi stabilní hráče. Jeho vtípky sice téměř nikdy nepadnou na úrodnou půdu, ale to nevadí, od toho tam jsou jiní, my si užíváme jeho přítomnosti jakožto adresáta žertů celé kabiny a nemáme strach se v zápasech pustit ani do přestřelky se značně fyzicky silnějšími soupeři, neboť máme zastání v tomto hromotlukovi, který se specializuje na práci s obuškem, pouta (i v sexuálním životě), slzný plyn (ten útočí víc na nosohltan než oči) a dlouhé auty, které jsou ozdobou a prokletím každého utkání v němž nastoupí. Paluba se však předvedl i dvěma výjimečnými góly v dvou utkáních za sebou, nejprve mírnil porážku na hřišti Velvar svým precizním centrem do vápna, který zapadl do vzdálenější šibenice, aby pak další týden rozhodl přestřelku se Zlonicemi, kdy si naběhl na centr Košťáka a nohejbalovou smečí uklidil míč do sítě. Jeho následný dusot a hřmot a řev otřásal celým okresem. Během rozcvičky před zápasem v Buštěhradě se zranil a už nebyl bohužel schopen se udravit na zbývající zápasy, kde jeho místo zaujal Dufek a je nutno říct, že kráčející skála "Paly" bude mít návrat do sestavy těžký, nebo jak by řekl porotce Masterchefa a údajný nový přítel herečky ze Slunečné Evičky Burešové Přemek Forejt: ,,Setsakramensky těžký".
 • Petr Adamus - 9x tréninková jednotka, 7x zápas. Vranský resident, který se po vleklém zranění také během léta vrátil mezi naše hráče patří mezi pilíře lavičky a především následných oslav. Jeho kondice ještě nepatří k těm nejlepším, tudíž celý zápas většinou nezvládne, ale jako oživení patří mezi prvně jmenované. Tohoto hráče poznáte na první dobrou díky jeho osobitému extravagantnímu stylu oblékání a zálibě v tetování, což z něj dělá naprostý unikát v našem týmu, kterému se přibližuje málokdo. Přes svou tvrdou práci v zaměstnání se usilovně snaží chodit na tréninky a zlepšovat se v každém aspektu, což z něj dělá důležitý článek týmu. Pár desítek minut má tento podzim v kapse, my však vypíchneme jeho činnost na pozápasových rozborech, kde je vždy připraven tzv. "pod polivku" nasypat pár piv a podělit se s námi o své postřehy. Populární Zeman ještě na jaře sehraje důležitou roli v sezóně, podobně jako Smíšek s Pipinem v trilogii Pán prstenů.
 • Petr Baruzzi - 5x tréninková jednotka, 2x zápas. Stejně jako Liška se v této sezóně stal novopečeným tatínkem, za což jim oběma ještě jednou gratulujeme. Před rokem si vážně poranil koleno a vypadalo to, že se k fotbalu již nevrátí, ale stesk po spoluhráčích (především po Fedrhancovi) byl silnější a jakmile koleno (a doktor) uvolilo, tak zkusil lehký trénink a i mírnou zápasovou zátěž. Jeho lysá hlava se objevila ve dvou zápasech, kdy především proti Zlonicím ukázal něco ze své fotbalové geniality. Bohužel se mu koleno ozvalo znovu a zbytek podzimu raději preventivně vynechal, aby předešel nějaké komplikaci a v budoucnu se uvidí, co bude dál. Jeho největším zábleskem tedy zůstává potyčka se Šilhanem, který si právě jeho vybral jako svou oběť běsnění po svém marném výkonu. Nevíme proč si zrovna vybral "Baryho", který byl jako divák, ale myslíme si, že to byla čirá závist z jeho pečlivě a lépe naolejované hlavy, která vrhala prasátka až do Buštěhradu, který leží hned přes silnici.

Tímto se s Vámi rozloučí vranský Bulat Okudžava, jehož črta tímto došla konce. Snažili jsme se zhodnotit kluky objektivně a v odlehčeném stylu, kdy jsme někomu snad i vykouzlili úsměv na tváři. Příští týden přineseme závěrečný díl této tetralogie, kdy se pokusíme přinést i vyjádření a hodnocení sezóny od samotného trenéra.

Přejeme vám hezký týden a mějte se krásně.

#VranýKoně

Okresní přebor    2020/21

 

pořadí 
        tým  bodů
     1.FC Slovan Velvary B  21
     2.SK Kročehlavy  20
     3.TJ Sokol Vraný   14
     4.SK Slavoj Pozdeň  11
     5.FK Brandýsek  11
     6.SK Zlonice  11
     7.TJ Sokol Smečno  9
     8.FK Slovan Kladno  9
     9.SK Baník Libušín B  9
   10.SK Buštěhrad  7
   11.TJ Novoměstský Kladno  6
   12.TJ Viktorie Černuc  6
   13.TJ Sokol Lidice  5
   14.SK Družec  4


podrobnější tabulka

 

Fotogalerie