sokol-vrany.cz > Souhrn podzimní sezóny - 4. část

Souhrn podzimní sezóny - 4. část

8.12.2020

Druhá adventní neděle je za námi a Vánoce se nám tak kvapem blíží, a tím pádem bychom vám rádi přinesli závěrečnou část našeho podzimního hodnocení. V této části se bude jednat o hodnocení od našeho trenéra, který si na naši redakci udělal čas a poskytl svůj pohled do této zatím neúplné sezóny.

Trenér David Cimrman je hlavním trenérem našeho týmu od zimní přestávky 2019/2020, tudíž se mu blíží oslava prvního roku na vranské lavičce. Bohužel celé jeho působení je poznamenáno pandemií koronaviru, kdy jsme nejrpve nemohli odehrát jediný mistrák během jara 2020, aby nám vládní nařízení zrušila téměř polovinu podzimu 2020. Budeme doufat, že se celý podzim stihne dohrát během zimní přípravy, jak bylo naznačeno vedením na svazu a že do jara vlétneme v plné kondici - pokud se vůbec odehraje, jelikož to, co se stále děje a jak proměnlivá jsou nařízení a uvolnění vlády je snad špatný vtip.

Teď už ale k samotnému hodnocení. S trenérem jsme se sešli zahaleni v rouškách v jednom nejmenovaném podniku. Trenér jako vždy měl perfektně sladěný značkový outfit v ležérně sportovním stylu, který se k jeho osobnosti hodí. Mezi hráči není žádným tajemstvím, že jejich trenér je vášnivým běžcem a denně uběhne možná víc kilometrů, než někteří jeho svěřenci zvládnou nachodit za půl roku na hřišti. První věcí, o které se trenér zmínil byl zápas na Buštěhradu, který jsme mnohokrát propírali už v předešlých částech. ,,Nemrzí mě ani tak prohra, ačkoliv si myslím, že jsme ten zápas měli zvládnout. Ale to, co se dělo ke konci zápasu a posléze i po něm..." Zde trenér naráží na obrovskou nedisciplinovanost hráčů směrem k protihráčům a rozhodčím, kdy byl jeden náš hráč vyloučen a pak málem došlo i k šarvátce cestou do kabin. ,,Takové chování a vystupování se absolutně neslučuje s tím, jak se jako klub Sokol Vraný chceme prezentovat." Velká promluva od trenéra přišla i následující týden při tréninku, kdy si vše chtěl s hráči vyříkat a upozornit je, že se tato ostuda už nebude nikdy opakovat. Hráči, doufejme, si ta slova vzali k srdci a po zbytek podzimu se již nic podobného nestalo a snad to tak bude i pokračovat.

Dalším bodem, o kterém jsme hovořili, byla naše koncovka. ,,Přestože se na tréninku střelbě hodně věnujeme, tak v zápasech je to naše velká slabina. Těch zahozených tutových šancí je opravdu hodně." Nic asi nevystihuje tento tým více, než toto hodnocení. Střílení gólů je už delší dobu naší obrovskou slabinou, kdy jsme schopni zahodit i téměř nemožné šance a posléze tím akorát trpíme. Některé tréninky střílíme klidně i po celou dobu a vypadá to, že každý hráč je nový Cristiano Ronaldo nebo Robert Lewandowski, ale pak přijde zápas a z nás všech se stávají spíš Standové Teclové. Jak řekl trenér, je potřeba se začít soustředit na každé zakončení a být v něm úspěšní, jelikož se nepovede mít v každém utkání dvanáct šancí na gól. ,,Musíme být schopní proměnit byť jen jedinou šanci, kterou si za zápas vypracujeme a tím ho také vyhrát."

Což nás vede k dalšímu bodu tohoto hodnocení, který na to plynule naváže a sice mnoho obdržených gólů. ,,Inkasujeme dost gólů a dalo by se říct, že jich je hodně laciných. Hodně nám dělají problém dlouhé nákopy, které neumíme dobře odhadnout a přečíst. Někdy to jsou zase jen individuální chyby v momentech, kdy by je člověk neočekával." Toto je další charakteristickou věcí na našem týmu, který se s námi táhne už pár sezón. Často nám v zadních řadách vázne komunikace nebo rozhodnost, které zapříčiní individuální chybu jako je třeba podskočení nákopu, propadnutí v souboji nebo pouze laciné odevzdání míče. Trenér s námi často pracuje na konstruktivní rozehře a troufáme si říct, že se většina hráčů pod jeho vedením o dost zlepšila. Přesto se však všechny chyby ještě nepdoařilo úplně vymýtit a DC tak bude mít v další fázi sezóny určitě plné ruce práce s touto naší vranskou skvadrou. ,,Až na menší výpadek v tréninkách, kdy kvůli zraněním a pracovním povinnostem chodilo velmi málo lidí, tak musím říct, že docházka byla slušná. Prostor pro zlepšení tam určitě je, pokud chceme hrát o přední příčky, a já věřím, že kluci navážou na relativně povedený vstup do sezóny. Jinak budou běhat kolem Vranýho do padnutí."

Tímto bychom ukončili naše hodnocení podzimu, které jsme (hlavně z důvodu přerušení sezóny) chtěli takto roztáhnout do více částí, abyste se doma tolik nenudili. Ti z vás, kdo se doma nenudí, tak snad si alespoň příjemně početli a dozveděli se nějaké zajímavé info z kabiny. My budeme doufat, že se letos ještě slezeme alespoň na menší fotbálek a pivko, ale kdo ví. Pokud ne, tak se snad všichni zdraví a připravení sejdeme v příštím roce na startu zimní přípravy.

Děkujeme vám za pozornost a mějte se hezky.