sokol-vrany.cz > Soutěž přerušena až do konce roku

Soutěž přerušena až do konce roku

3.11.2020

Jak už většina z vás dávno ví, tak sezóna 2020/2021 byla v důsledku zhoršené epidemiologické situace v České republice přerušena až do konce tohoto kalendářního roku. Zda se v kalendářním roce novém fotbal v amatérských soutěžích vrátí je otázka, na kterou nikdo z nás nezná odpověď.

Komuniké ze zasedání Výkonného výboru FAČR ze dne 27. října 2020 přišlo s tímto ustanovením:

VV FAČR schvaluje, že se soutěžní ročník 2020/21, ohledně mistrovských a pohárových soutěží, vyjma soutěží v příslušnosti Ligové fotbalové asociace, přerušuje do dne 31. 12. 2020 do 23:59 hod. Po dobu přerušení nejsou řídící orgány soutěže oprávněny schválit konání mistrovských a pohárových utkání. (zdroj: https://facr.fotbal.cz/komunike-ze-zasedani-vykonneho-vyboru-facr-27-10-2020/a13208).

Toto ustanovení se týká soutěží od 3. ligy až po ty nejnižší okresní. Výjimku tvořila pouze liga první a druhá až do doby úplného zrušení sportovních aktivit vládou. Momentálně je situace taková, že vláda schválila opětovný začátek fotbalové soutěže a Ligová fotbalová asociace (LFA) pracuje na tom, aby se liga rozjela už tento víkend. Budeme tedy alespoň moci sledovat český fotbal v televizi, jelikož diváci logicky stále nebudou na stadiony vpuštěni. Je dobrou zprávou, že naši politici dali hlavy dohromady a povolili profesionální fotbal, který je, dle mého názoru, jednou z nejbezpečnějších profesí v současné situaci u nás. Rozhodnutí zastavit soutěž bylo naprosto absurdní a snad kromě Izraele jsme byli jediná země, kde se liga nehrála. Především tím trpí české kluby hrající evropské poháry, kde mají značnou nevýhodu díky nerozehranosti a dále tím mohla trpět česká reprezentace při posledním letošním kvalifikačním srazu. Doufejme, že se tedy vše rozběhne a bude se nějak rozumně dohrávat podzim až do doby, kdy to počasí dovolí.

To samé se však netýká nás, jelikož nařízení o přerušení soutěže platí až do konce roku 2020. Můžeme se jen modlit, že nám situace a vláda dovolí začít s tréninkem a zápasy v lednu roku 2021 a že budeme moci dohrát přerušenou soutěž, kterou jsme měli tak dobře rozjetou. V plánu jsme měli a stále máme i zimní soustředění na horách, ale jestli pojedeme je samozřejmě také stále nejisté. Budeme o všem v budoucnu informovat a zatím připravujeme menší shrnutí doposud odehrané sezóny.

Mějte se fajn a zůstaňte zdraví na těle i mysli.