podzim
Přezimuje náš tým na prvním místě tabulky a stane se tak půlmistrem soutěže?

sokol-vrany.cz > Klub > Novinky > SYNOT liga - sestřih 4.kola

SYNOT liga - sestřih 4.kola

17.8.2014

Sestřih 4. kola Synot ligy

Polovina srpna je za námi a tím i první čtyři kola naší nejvyšší fotbalové soutěže. Výsledky zápasů poslední sady utkání přinesly nejedno překvapení, které zamíchalo jednotlivými pozicemi v průběžném pořadí tabulky. Pojďme si na nejdůležitější momenty tohoto kola posvítit trochu zblízka.

Asi nejsledovanějším duelem celého týdne byl páteční souboj Ostravy se Spartou. Pražané mohli, poprvé v podzimní části sezóny, své síly koncentrovat pouze na ligový duel s Baníkem, jelikož jej tento týden nečekal žádný vnořený pohárový zápas, a na letenskou půdu nastupovali jako jasní favorité. Do karet hrála stávajícímu mistru ligy nejen prozatímní letošní neporazitelnost s plným počtem bodů, ale i statistika vzájemných klání. Z posledních desíti střetů utržili Ostravané pouze jediný bod za remízu, v ostatních případech Sparta slavila vítězství. Ovšem Baník svou hru oproti loňskému roku výrazně změnil, zapracoval na ofenzivě a na pražskou půdu nenastupoval jako outsider. Sebevědomí, i přes dosavadní nulovou výhru, ostravským nechybělo a svou aktivitu a dravost proměnili v gól již v 5. minutě, kdy třiadvacetiletý slovenský záložník Ján Greguš vydařenou palbou otevřel skóre. Šokovaná Sparta poté dlouhou dobu neuměla převzít otěže zápasu, čehož soupeř využíval ke kreativním kombinacím. Nakonec, i přes několikero šancí na obou stranách a Lafatově tyči v závěru první půle, odcházeli fotbalisté do kabin za stavu 0:1.

Obrázek 1 – Stadion Sparta Praha

Po poločase Sparťané obléhali bílo-modrou svatyni a snažili se o vyrovnávací branku, bohužel marně. Brankář Pavlenka svůj tým nesčetněkrát podržel a míč za svá záda nepustil. Na konečném výsledku se už nic dále nezměnilo a tak museli svěřenci trenéra Lavičky poprvé od září 2012 na domácí půdě sklopit hlavy před svými přemožiteli a vyslechnout si baníkovskou hymnu.

O pár hodin dříve se pod Ještědem střetla zatím neporažená Dukla s domácím Libercem. Severočeši, kteří doposud čekali na první vítězství, byli po celých 90 minut aktivnější, svůj důraz ale v kvalitní defenzivě Pražanů nedokázali proměnit. Ani Dukla nebyla schopna vsítit jedinou branku, a tak úvodní turnaj 4. kola Synot ligy skončil bezgólovou remízou.

Sobotní program nabídl co do počtu zápasů mnohem pestřejší program. Fotbalisté Brna hostili doma mančaft z Českých Budějovic, který s jednozápasovým mankem neochotně okupoval předposlední příčku. Tento duel česko-moravských jižanů přinesl velmi zajímavou podívanou. Brňané byli sice od počátku viditelně lepším kádrem, prvoligový nováček však předvedl neskutečnou produktivitu a po dvou vyrovnávacích střelách si vezl domů bod za remízu 2:2. Další souboj se odehrával v pražských Vršovicích, kde tamní Bohemians 1905 čelila útokům favorizovaného Jablonce. Klokanům nevyšel zejména první poločas, kdy se téměř nedostali ke hře a na začátku druhé pětačtyřicetiminutovky již prohrávali 0:2. Ani tlak v závěru druhé půle jim kýžené vyrovnání nepřinesl a museli se spokojit s již jen kosmeticky upraveným výsledkem 1:2.

Na druhém konci republiky se v tutéž dobu strhlo další fotbalové klání mezi čtvrtým Slováckem a poslední Jihlavou. Ta se snažila o ofenzivní hru, bohužel bez většího zdaru. Na úspěchu jim nepřidalo ani oslabení, kdy po dvou vyloučených hráčích v 63. a 80. minutě dohrávala Vysočina pouze v devíti. Toho dokonale využil Libor Došek a dvěma góly zajistil Uherskému Hradišti tři body. Gólové žně v sobotu zažili v Mladé Boleslavi. Celkem čtyři branky inkasovala od domácího celku sestava Příbrami, která již od 15. minuty hrála bez Husara. Na domácí koncert odpověděli příbramští pouze jedenkrát a zápas pro ně skončil neslavně 4:1.

Předposlední zápas 4. kola s sebou nesl velká očekávání, zda dokáže pražská Slávia přehrát domácí Teplice, pokračovat v sérii vítězství a posunout se na čelo tabulky před nalomenou Spartu. Všem teoriím ale rychle odzvonilo. Teplice v začátku smetly sešívané jako tornádo, již ve 20. minutě vedly 2:0 a ve zbytku hry si náskok bezpečně uhlídaly. Na slávistické první porážce podzimu už nic nezměnil ani Škodův gól v nastavení.

Obrázek 2

Druhým celkem, který mohl páteční Sparťanské chyby využít ve svůj prospěch a posunout se na průběžný vrchol tabulky, byla Viktorka Plzeň. Ta v posledním zápase kola vyzvala Hradec Králové. Viktoria vstupovala do utkání s jasným cílem: nedat nováčkovi nejvyšší soutěže jedinou příležitost k vsítění a suverénně dobýt tři body. To se Plzni povedlo na výbornou a pod vedením nového kouče Koubka převálcovala bezradný Hradec 4:0. Mohla se tak jako jediný prvoligový manšaft radovat ze čtvrtého vítězství v řadě a posunu na zaslouženou vedoucí pozici. Uvidíme, jak s pořadím zamíchají další vzájemné duely – rozhodně je na co se těšit.

ZDROJ:

Obr.1: http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Stadion_of_Sparta_Prague_on_Letn%C3%A1#mediaviewer/File:Generali_Arena-AC_Sparta_Praha.jpg

Obr.2: http://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Players_of_SK_Slavia_Praha?uselang=cs#mediaviewer/File:Karwina_7621.jpg

Okresní přebor    2021/22

2.SK Vinařice  30