sokol-vrany.cz > V sobotu se slavilo a loučilo

V sobotu se slavilo a loučilo

26.6.2023

V sobotu náš klub oslavil krásných 90 let a při této slávě proběhl exhibiční zápas bývalých hráčů TJ Sokol Vraný, což završila následná hromadná sešlost v Hospůdce na hřišti, současně probíhající rozlučka nynějšího týmu se sezónou a zábava Na pastoušce.

Sobota 24. července byla vskutku bohatá na program. Od rána probíhaly různé besídky, prohlídky a setkání po celém Vraném k oslavě 90. narozenin. Hlavní událost byla naplánovaná na 13:30, kdy měl výkop exhibiční zápas staré gardy složené z bývalých hráčů našeho klubu. Před výkopem měli na hřišti představení místní mažoretky.

Zápas proti sobě postavil modrý tým a zelený. V modrém týmu se sešli hráči jako třeba Libor Urban, Martin Plašil, Michal Kozelka, Karel Pražák, Míra Sedláček nebo Pepa Bauer. Jediný stále aktivní hráč a zároveň současný hráč TJ Sokolu Vraný Lukáš Košťák byl vítaným zpestřením, jelikož stál proti zelenému týmu, ve kterém na pažit vranské Agros Arény vyběhl i nynější kouč Vraného David Cimrman, ale i jeho předchůdce Pepa Fujdiar, nebo vranské ikony jako Pavel Hanzlík, Jirka Koukolíček či Venca Danda. Posledně jmenovaný se dokonce v utkání blýskl hattrickem.

Výsledek zápasu však nehrál roli, jelikož šlo především o vzájemná setkání starých přátel. Přesto ale utkání mělo svou kvalitu, urodil se výsledek 4:4, kdy se za modrý tým dvakrát trefil Libor Urban (Bakero měl dvě asistence), ale také třeba místopředseda a mecenáš klubu Zdeněk Bláha. Na konci zápasu proběhl jako třešnička na dortu penaltový rozstřel, který zvládl lépe modrý tým. Po zápase proběhla v areálu místní hospody sešlost všech účastníků napříč generacemi, což mělo za následek opravdu povedené odpoledne a večer.

Večer proběhla taktéž rozlučka se sezónou aktuálního týmu TJ Sokol Vraný, na kterou dorazilo sotva 10 hráčů - zbytek byl "omluven" kvůli všelijakým absurdním důvodům, které ani nemají cenu komentovat. Ti, co přišli, se mohli dojemně rozloučit s odcházejícím Karlem Kejvalem a Tomášem Tajčem, kteří oba putují do Bohušovic nad Ohří kvůli osobním důvodům. Tito roudničtí hoši byli v kabině oblíbenými postavami a především terči vtípků a anekdot, které dokázali brát s nadhledem sobě vlastním a ještě kolikrát kontrovat.

Kejchal u nás strávil 4 a půl roku, přišel k nám jako mladá vycházející hvězda s působivým výčtem jeho předchozích klubů a vidinou hlavního strůjce budoucích úspěchů vranského Sokola. Jeho kariéru v našem dresu mu však několikrát zabrzdilo vážně zranění kolene, avšak i přesto se vždy dokázal vrátit a být platným členem týmu. Vystřídal několikero pozic, od jeho původní střední zálohy ke stoperovi a posléze i útočníkovi. Navždy památné zůstanou jeho dalekonosné pasy, které nikdy nenašly svého adresáta a většinou vždy přeletěly plot, ochrannou síť za bránou či jiný klandr a zaletěly do močálu. Pravdou ale zůstává, že vstřelil nespočet důležitých gólů, překvapivě vykouzlil i několik geniálních finálek a dokázal předvádět výkony, které nám vyhrávaly zápasy.

Tajgo u nás strávil dva roky, kdy přišel na závěr letního přestupového okna. Před tím už měl s naším týmem co do činění, protože jsem dorazil ještě jako nevycválaný chlapec rovnou z dorostu Roudnice s pár svými kumpány. Pouze a jenom Tajgo však vydržel nápor vranských tréninků a sílu kabiny, a i přes jeho letošní zimní roudnickou anabázi, se dokázal adaptovat v týmu, najít si své místo a být platným hráčem. Oba dva kluci velkou měrou pomohli k loňskému postupu do 1.B třídy, ať už góly, asistencemi nebo skvělými výkony, a za to jim patří velké poděkování. Celkově jim chceme za celé jejich působení poděkovat, popřát jim hodně štěstí a sil do budoucna a ať se v novém působišti daří. Pokud nebude (v což nepokrytě doufáme), tak u nás máte vždy dveře otevřené. Borci, díky!

V neposlední řadě chceme poděkovat všem fanouškům za celoroční podporu, ať už přímo v hledišti, nebo ve zprávách na webu či sociálních sítích. Teď nás čeká pauza necelý měsíc a od 18. července vypukne další letní příprava - doufejme, že i s novými posilami.

Fotky ze sobotního dne najdete na facebookové stránce našeho dvorního fotografa a výčepáka na zábavě Na pastoušce Josefa Musila.

Přejeme krásné a slunné léto a prázdniny.