sokol-vrany.cz > Vítězem 5.ročníku tenisového turnaje se stal "Hurťák"

Vítězem 5.ročníku tenisového turnaje se stal "Hurťák"

22.7.2015

Už popáté si to rozdali hráči a veteráni z vranského Sokola o tenisový titul.

Stejně jako loni se hrálo ve Starých Splavech, ale za diametrálně odlišných klimatických podmínek.Na slunci teploměr ukazoval 48 stupňů a tak není divo, že jsme na kurtech po většinu dne hráli sami.

Losování proběhlo v pátek před pokerovým turnajem a opět zde byly námitky:) Opět od stejných hráčů.

Jak to tedy vypadalo ve skupinách :

skupina A - čtyřčlenná, vlastně tříčlenná.....Gazzu nepočítáme bo na kurtu pobyl pouhých 14minut ve třech zápasech. Postup Bakera měl být samozřejmostí, ale až v zápase proti Tomášovi se utrápil k postupu ze druhého místa. Vítězem se stal suverénně Emil, kterého po pár gamech nový vedoucí družstva David pasoval na finalistu. Jak se později ukázalo, nemýlil se!

skupina B - tentokrát plnohodnotní čtyři hráči s velkým očekáváním od Marcela, který každoročně do přípravy investuje velký kus svého času a peněz. Na dovolenou u moře by to jistě bylo. Bohužel stejně jako loni nestačil na aktivní hru Martina Plašila a když prohrál i svoje druhé utkání v tie-brake s Karlosem, bylo po snu a po postupu ze skupiny. Po odehrání třetího spielu (opět prohra) s Václavem, který servíroval jako Raonic, si mohl jít vychutnat vychlazené pivko.

skupina C - první překvapení ....nasazená trojka soustružníček Tůmič by nepostoupil ze skupiny, kdyby Filda své druhé místo neskrečoval kvůli zdravotním problémům! V této trojici dominoval Vojta Hurt, který ztratil pouhé tři hry!

skupina D - tady Bob neměl proti výrazně mladším a fyzicky nadupaným hráčům moc šancí, ale bojoval jako lev až do konce. Jeho věk je vyšší než součet těch dvou dohromady! Klobouk dolů. V přímém souboji o první místo porazil Cápa v rozhodujícím tie-brake těsně Djerbu.

Ve čtvrtfinále si spolu zahráli :

Emil s Plášou ....po jednoznačném vítězství a skreči Martina jednu hru před koncem postoupil Emil

Bakero s Karlosem ... tady už to bylo vyrovnanější a Bakero uplatnil své zkušenosti

Hurťák s Djerbou ....Djerba jako první hráč vzal set Hurťákovi, ale na postup to nestačilo

Cápa s Tůmičem ....Cápa sice přijel na turnaj s hodinovým zpožděním, ale zjevně odpočinutější a postup do semifinále oslavoval na "Kameni" hodně důkladně :)

V semifinále, po více než šesti hodinách hry v úmorném vedru na sebe narazil opět Emil s Bakerem a loňskému vítězi nedal šanci. Ten zpochybnil fyzickou připravenost Emila, který dobíhal nemožné a poslal jeho moč na rozbor. Uvidíme co ukáže výsledek.

Ve druhém semifinálovém boji exceloval opět Hurťák a Cápu sfouknul jako svíčku.

Ve finále si to rozdali Emil s Vojtou a bylo se na co dívat. Přátelé, to byl tenis!!! Vyvrcholení celého dne. Hurták měl ale o trochu navíc a zaslouženě zvítězil.

Po předání poháru a trofeje od directora turnaje se tým přesunul k Lubošovi Šrámkovi do místní fotbalové hospůdky, kde doplňoval chybějící tekutiny a hodoval. Vřele doporučujeme! Výborná obsluha a příznivé ceny! :)

rozhovor s Marcelem po odehrání základní skupiny :

Soubor:rozhovor.m4aPopis:

výsledky :

Soubor:machac_2015.pdfPopis:

Poděkování patří patrnerovi letošního ročníku, autodopravě PLAŠIL TRANSPORT.

pár fotek z turnaje zde

plasiltransport.jpg

Gazza sice nejhůř hraje, zato na fotkách vypadá jako tenista nejlépeGazza sice nejhůř hraje, zato na fotkách vypadá jako tenista nejlépe
letošní finalisté - Emil s Vojtouletošní finalisté - Emil s Vojtou