sokol-vrany.cz > Vítězem tenisového turnaje "Galboš"

Vítězem tenisového turnaje "Galboš"

15.7.2012

Dlouho očekávané soustředění je za námi a jako každý rok to byla pořádná dřina.

Hráči se společně s realizačním týmem sešli v pátek navečer při týmové večeři v hotelu Grand v Doksech. V sobotu ráno následoval přesun do Mimoně na místní tenisový areál, kde už na nás čekali manželé Franetovi, aby nám, jak už tomu bylo loni, vytvořili skvělé podmínky pro tenisový turnaj. Co ovšem nikdo nečekal, byla přítomnost tenisové legendy Jana Kodeše, který hráče přivítal před klubovnou ve stylovém oblečení. Na kurtu poté předváděl neuvěřitelné věci. Ono celý den byl tak trochu neuvěřitelný!

Začalo to nečekaným a nepochopitelným odjezdem Rytmuse pár minut před zahájením turnaje. Direktoriát tak musel narychlo shánět náhradního hráče. To se nakonec podařilo a s malým zpožděním dorazila limuzína z Doks s (ex)slánským "Chozikem". Stejným vozem dorazil i "Jochy", který ale nakonec odehrál pouze jeden zápas a zbylé dva ve skupině musel skrečovat. Na dlouhých šest hodin se pak "zaparkoval" v lehátku. Bylo vidět, že se ještě nesmířil s odmítnutím postupu do krajského přeboru a v pátek pravděpodobně porušil životosprávu.

Ve skupině A dominovala nasazená jednička Galboš. Poradil si se Štěpánem "Lagerfeldem", zápasu s Jochym se nedočkal a "Chozikovi" zazpíval kanár.

Skupina B byla také bez překvapení. V prvním zápase Bakero nemilosrdně zničil trenéra Jirku "Pepeho" Pazderu (údajně za 16minut :)...., stejné zopakoval i s Benym a v souboji o první místo ve skupině ho potrápil trenér B týmu Patrik. Ten šel ze skupiny z druhého místa. Na rozdíl od loňska pro něj obrovský úspěch.

Ve skupině C se hrál kvalitní tenis hned od začátku. "Kalda" měl "Jerbu" připraveného, ale ani vedení 5:2 mu nestačilo, aby zápas dovedl do vítězného konce. GSM (Marcel Soudek) zůstal za očekáváním. Z prvního místa postopuil "Jerba" a druhou pozici obhájil vranský Gatuzzo Petr Tůma.

V D skupině se očekával postup od "Maliho" a "Urbiho". To se také stalo. "Gazza" nestíhal na vranského Kodeše a před plnými tribunami mu podlehl 2:6! Kodeš podával heroický výkon, ale na postup to letos nestačilo.

Ve čtvrfinále se v horní polovině ozval zpěv dvou kanárků. Jednoho si odnesl Patrik od "Galboše" a s druhým si odešel lehnout na lavičku "Chozik". Spodní polovina byla napínavější. "Urbi" přetlačil "Jerbu" a Tůmič málem dokonal překvapení turnaje, když vedl na "Malinou" už 3:0! Náš kapitán se ale nevzdal a zápas otočil.

V semifinále si to rozdali dva Pepíci. Ten starší měl za stavu 4:4 (40:15) a svém servisu možnost jít do vedení, ale zbytečnými chybami daroval vítězství "Galbošovi". V druhém semifinále už chyběly síly Malimu a "Urbi" po vzoru Skota Murryho se dostal až do fínále.

V něm ale nestačil na "Čepiho", který tak mohl zvednout pohár nad hlavu.

Po vyhlášení a následném rautiku se z kómatu probudil "Jochy" a mohli jsme se přesunout na základnu do Doks, kde byla naplánováná malá oslava. Končilo se pár minut po půlnoci.

Někteří měli únavové halucinace a třeba "Tůmičovi" se zdálo, že se probudil u dámských toalet na své sofě. Kodeš si užíval slávu a chodil po Bílém Kameni dlouho do rána. Do apartmánu našeho GSM vlétlo komando s podezřením na přechovávání omamných a psychotropních látek. Samořejmě s negativním výsledkem. S omluvou odešli a Marcel mohl dále pokračovat v klidném spánku. "Jochy" se po mimoňském šestihodinovém blackoutu restartoval redbullem s bílým destlátem a tancuje tam doteď.

Dík na dálku patří Martině a Ivicovi. Opět se o nás dokonale postarali a všichni byli maximálně spokojeni.

Tak zase za rok.

Soubor:zakladni_skupiny.pdfPopis:Soubor:pavouk_ctvrtfinale.pdfPopis:

foto z turnaje zde

director turnaje

(JMB)

Galboš a paní Martinou, která předávala pohár Galboš a paní Martinou, která předávala pohár
první a poslední zápas "Jochyho" v turnajiprvní a poslední zápas "Jochyho" v turnaji
foto s trenéremfoto s trenérem
protažení zádových svalů (trvalo 1hodinu a 10 minut)protažení zádových svalů (trvalo 1hodinu a 10 minut)
Kodeš vítá spoluhráčeKodeš vítá spoluhráče
pohár pro vítězepohár pro vítěze
Jerba jde dálJerba jde dál