Anketa

Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Výsledky > sezóna 2020-2021 > Viktorie Černuc - TJ Sokol Vraný 0:3 > výsledky

Viktorie Černuc - TJ Sokol Vraný 0:3

Termín
10.10.2020  15:30
Soutěž
Okresní přebor
Místo
Černuc

TJ Viktorie Černuc - TJ Sokol Vraný 0:3 (Střelci: 2x Kubík, 1x Fedrhanc). V posledním zápase před další koronavirovou pauzou jsme předvedli zlepšený výkon oproti tomu z minulého týdne a po zásluze si odvezli tři body za výhru nad černuckým soupeřem. Návrat na pozici kouče oslavil trenér David Cimrman a návrat do sestavy pocukroval kapitán Adam Fedrhanc dechberoucím gólem.

Sestava: Izera (49. ŽK) - Dufek, Kostovčík, Jeřábek, Košťák - Rezek (84. Shamin), Fedrhanc (K, 81. ŽK), Volf, Krampera (75. Adamus) - Liška, Kubík. Připraveni: Luka, Novák, Suk.

Ještě než se v pondělí zastaví všechny soutěže napříč celou Českou republikou, tak zbývalo dohrát poslední kolo amatérských soutěží. V probíhající reprezentační pauze nás čekal výjezd na neoblíbené hřiště černucké Viktorie, které je známo svým nekvalitním povrchem, na kterém se těžce předvádí nějaký oku lahodící fotbal. Velmi striktní podmínky, které panují v Izraeli a kde odehraje český reprezentační výběr kvalifikační zápas proti tamějšímu výběru způsobily, že někteří hráči nebudou moci utkání odehrát a trenér Šilhavý tak musel reagovat dodatečným povoláním jiných hráčů. Fax a telefon se rozezvučel v domácnostech mnoha našich borců, kteří dostali přednost před ligovými hráči, ale jelikož jsou to většinou tátové od rodin, poctiví synové svých matek a v neposlední řadě loajální válečníci vranského Sokola, tak s díky nabídku odmítli, aby se mohli účastnit bahenní lázně v Černuci. Vzhledem k respektu k našim chlapcům a i k hráčům české ligy nebudeme jmenovat ty, kterým přišla pozvánka, aby se toho nechytila média a nevznikla tak nová aféra. Otazník visel i nad účastí trenéra Šilhavého a máme zprávy, že český fotbalový svaz rychle přispěchal s nabídkou pro našeho kouče Cimrmana, aby vedl národní tým do zápasu v Izraeli. Důvodem byl očividný fakt, že i z takových nekopů jako jsme my, byl schopný udělat za krátký časový horizont docela ucházející fotbalisty reprezentační úrovně. Ten však také odmítl, oficiálně ze zdravotních důvodů, ale my chceme věřit, že to bylo díky narůstající oblibě ke svým vranským svěřencům.

Sobotní počasí bylo typické říjnové, zima a vytrvalý déšť, což naznačovalo, že nás nečeká žádná lehká šichta. Hřiště, na které jsme se chystali, je známo svým špatným povrchem a pokud na něj celé dny prší, tak si můžete být jisti, že se celé utkání budete pohybovat jak na bruslích. Sešli jsme se v tradiční čas hodinu před zápasem a tradičně jsme téměř deset minut čekali na naše zahraniční opozdilce Tibora Loránta Kostovčíka a Ivana Smolova Shamina. Trenérův předzápasový proslov se mírně protáhl, což bylo pochopitelné k jeho desetidenní absenci, a my pak plní pokynů vyběhli k rozcvičce. Při té jsme zjistili, že určená služba (Kostovčík/Rezek) zapomněla v Agros Areně žabky, tudíž jsme museli při prostorové hře mírně improvizovat. Vše ale proběhlo hladce, pokuty byly rozdány a my šli za mírného deště do zápasu. Soupeř na nás vyrukoval s taktikou dlouhých nakopávaných míčů, na kterou jsme se připravovali, nicméně i přes naši poctivou průpravu nám soupeř ze začátku několikrát nepříjemně zatopil. Dělalo nám problém se dostat do zápasu, za což mohla i proslulá důrazná hra soupeře. Půdu pod nohama jsme však postupně získávali a ve 40. minutě jsme se dočkali vedení. Kapitán Adam Hrtan Fedrhanc se vrátil do sestavy po delší odmlce způsobenou operací a hned svůj start ozdobil parádním gólem, který se zapíše do dějin vranského fotbalu a při silvestrovských speciálech bude promítán všemi sportovními kanály a možná se mu dostane i pocty z úst Lucky Borhyové v hlavních zprávách TV Nova. Po skvěle rozehraném rohu Liborem Volfem se důrazně do souboje se soupeřovým obráncem a brankářem dostal Kostovčík, od kterého se míč nezištně odrazil přímo pod nohy Fedrhance na malé vápno a ten nekompromisně bodlem uklidil míč pod zdecimovaným strážcem černucké svatyně. Branka vyvolala menší zmatek, poněvadž se nevědělo, zda byl ofsajd či ruka Kostovčíka a tak se žádné divoké oslavy nekonaly. Kostovčík však svým slovenským žargonem vysvětlil, že žádná ruka nebyla a branka tak byla zcela regulérní. Následovaly ještě dvě obří šance domácích po našem výpadku koncetrace, ale stav 1:0 jsme do poločasu uhájili.

Druhý poločas začal za průtrží mračen a kdekdo si mohl pomyslet, že žádný krásný fotbal se už hrát nebude. Inu ale opak byl pravdou, a naši borci rozjeli ofenzivní galakoncert, kdy krása střídala nádheru a povedené narážečky a kombinace musely vykouzlit úsměv na tváři snad i našemu trenérovi. Jestli si Fedrhanc věřil na ocenění "Gól sezóny", tak musel sklopit uši před senzačním Tomášem Kubíkem. Tento klinický zabiják šancí v zápase neproměnil tváří v tvář brankáři snad čtyři tutovky, aby po odvráceném rohu soupeřovým obráncem napálil svou slabší levou nohou volejem míč takovou ranou, která zapadla do šibenice a málem protrhla síť a balón letěl pomalu až do Nabdína. Za takový gól by se nemusel stydět ani Leo Messi. Dechberoucí. Tento druhý gól přinesl klid na naše kopačky a my už si zápas vesměs jen užívali, hráli jsme klidný fotbal s velkým množstvím přihrávek a narážeček. Před koncem zápasu si po krásné akci skvěle zaběhl za obranu Erik Rezek a mazal sám na kasu, bohužel však svou slabší levou nohou trefil jen vyběhnutého brankáře. Něco takového ale předvídal Kubík, který tam vletěl snad na motorce a míč doráží do prázdné branky a upravuje skóre na konečných a vítězných 3:0. V tomto utkání jsme předvedli zlepšený výkon a zaslouženě vyhráli. Výborné výkony předvedla stoperská dvojice Kostovčík - Jeřábek, kteří se vhodně doplňovali a soupeře do mnoha šancí nepustili. Zvláště Jeřábek, který neprohrál jediný souboj a ještě jako nadstavbu přidal konstruktivní rozehrávku. Celá obranná čtveřice podala výborný výkon a také oba krajní beci Lukáš Košťák a Ladislav Dufek si zaslouží obrovskou pochvalu. Prvně jmenovaný by sice mohl dělat tomu druhému tátu, ale jak známo, věk je jenom číslo. Skvělá práce chlapci. Poctivá obranná práce byla umocněna i prvním čistým kontem v sezóně a prvním od 1. dubna 2018! Bylo to dlouhé čekání, ale konečně jsme toto prokletí zlomili díky jistému výkonu Dominika Izery a také trochou toho štěstíčka. Naše záloha, i díky návratu Fedrhance, po delší době šlapala jak čerstvě namazaný stroj, z čehož těžili především útočníci Kubík s Liškou, kdy druhý jmenovaný si za svůj osobitý styl fotbalu zasluhuje přízvisko malý Mozart. Své si odehráli i křídelníci, kdy David Krampera především v rozmezí od 61. do 69. minuty předváděl absolutní jatka a na hřišti si dělal prakticky co chtěl. Rezek na pravé straně ve svých nových kopačkách předváděl s míčem své oblíbené finesy a byl stěžejním hráčem u třetího gólu, jediné, co mu ještě chybí k dokonalosti (protože účes měl perfektní) jsou góly a větší důraz. Gólový rozdíl v zápase mohl být větší, což by pomohlo hlavně našemu celkovému skóre v tabulce, ale jsme rádi především za tři důležité body.

Teď máme nejspíš na dlouhou dobu s fotbalem utrum, takže se budeme snažit přidávat nějaké aktuální informace o dění v klubu, abyste byli v obraze. Kdy vládní opatření skončí nikdo neví, ale máme tušení, že na podzim si už asi nezahrajeme. Trénovat budeme stále, abychom byli připraveni do dalších zápasů - ať ještě teď na podzim, nebo až na jaře.

Zůstaňte nám věrní a hlavně buďte zdrávi.

#VranýKoně

Loading...

sezóna 2020-2021