sokol-vrany.cz > Výsledky > sezóna 2020-2021 > SK Buštěhrad - TJ Sokol Vraný 2:0

SK Buštěhrad - TJ Sokol Vraný 2:0

26.9.2020  16:30
Okresní přebor
Buštěhrad

SK Buštěhrad - TJ Sokol Vraný 2:0. Útrapy a smůla se na nás valí ze všech stran a zatím tou poslední ranou byl náš víkendový zápas, ze kterého si bohužel neodvážíme ani jeden bod po naprosto bídném výkonu.

Sestava: Izera - Košťák, Kostovčík, Suk (60. ŽK, 66. Kubík (82. ŽK, 89. ČK)), Luka (46. Jeřábek) - Dufek (46. Krampera (49. ŽK)), Rezek, Volf (K), Novák - Adamus (17. ŽK, 46. Shamin), Liška. Během rozcvičení se zranil Paluba. Připraven na lavici: Löwe.

Předpověď počasí na uplynulý víkend nebyla vůbec příznivá a místo každoročního babího léta přišel prudký déšť, kdy zejména v sobotu padaly doslova trakaře. K tomu přidejte zimu, kdy se rtuť na teploměru vyšplhala maximálně k osmi stupňům a vyjde vám, že ideální počasí na fotbal to zrovinka nebylo. Navíc jsme ještě zajížděli na hřiště buštěhradského SK, který je znám svým nekvalitním terénem a špatnou kondicí hřiště.

Očekávali jsme bojové podmínky pro tento mistrovský zápas, ale skutečnost byla možná ještě trochu horší. Absolutně podmáčený trávník dával dopředu najevo, že dnes to žádné tiki taka nebude. My však předvedli velice bezzubý výkon, za který jsme si bodovat ani nezasloužili, byť jsme měli značně slepenou sestavu. O našich absencích jsme informovali již v předzápasovém preview, avšak další vidle nám do základní jedenáctky hodilo zranění Honzy Paluby, které si přivodil během rozcvičky a nebyl schopný do utkání nastoupit. Jeho místo zastoupil Tomáš Novák na levém kraji záložní řady.

Trenér nabádal, abychom si dávali pozor na nákopy a vše odehráli z první pryč, aby nám to před odkopem neuklouzlo. Přesto jsme opět ale vstoupili do zápasu lehkovážně a díky naší nedůslednosti si soupeř vytvořil určitý závar. V útočné fázi jsme se prezentovali s chutí a vytvořili si ze začátku nejméně čtyři šance. Bohužel naše laxnost v zakončení nadále trvá a po promarněných příležitostech přišlo na řadu známe fotbalové rčení "nedáš dostaneš" a soupeř z první šance dává gól. Dva naši obránci špatně pokryli útočícího hráče, který si naskočil na centr a hlavou uklidil míč k tyči, na kterému našemu brankáři chybělo možná pár centimetrů. Dvě největší šance spálili útočníci Liška s Adamusem.

O poločas chtěl trenér posílit ofenzivu a k novému impulsu využil hned trojitého střídání s cílem otočit zápas v náš prospěch. Bohužel hned z kraje poločasu soupeř získává standartní situaci, z které jejich hráč vysílá k naší bráně životní střelu končící v naší šibenici a zvyšuje skóre na 2:0. Pokud byl na stadionu nějaký iniciativní kameraman nebo reportér, tak má TV Nova a Inna Puhajková o borce na konec vystaráno možná až do konce roku, poněvadž takovou střelu by chtěně nevyslal asi ani Leo Messi.

Nastalá situace nás však nepoloží a stále se rveme o lepší výsledek. Jsme lepším týmem, máme míč častěji na noze a soupeř viditelně fyzicky odpadá. Nedaří se nám ale finální přihrávka nebo nějaký soustavný tlak podpořený šancemi, neboť máme obrovský a trvající problém právě s finálními a předfinálními přihrávkami. Zranění našich dvou středopolařů a tím upravené rozestavení v tomto zápase bylo citelně znát, jelikož jsme nemohli najít svoje zápasové tempo. Aby toho nebylo málo, v 66. minutě musí nuceně střídat Matěj Suk s podezřením na zranění zadního stehenního svalu a je nahrazen navrátilcem Tomášem Kubíkem. Bohužel je ale frustrace znát na všech našich borcích a především Kubíkovi zápas zhořkne, když nejprve dostává v 82 minutě žlutou kartu za řeči a posléze druhou žlutou za faul a po dvaceti minutách na hřišti pro něj zápas končí. Otázkou je, zda první žlutá byla oprávněná, ale na to nemá cenu hledět.

Celý tento týden by se dal označit za smolný, kdy nám postupně vypadlo několik hráčů ze sestavy. Do toho se nakupila další zranění a my budeme mít velký problém poskládat konkurenceschopnou sestavu na sobotní derby s Pozdní v Agros Areně. Můžeme doufat, že se náš soupeř unaví v dnešní dohrávce s Kročehlavami a nebude v takové formě, v jaké se prezentuje od začátku soutěže.

Těžko se z našich řad dá někdo nebo něco pozitivně ohodnotit, avšak můžeme děkovat skvěle chytajícímu Dominiku Izerovi, bez jehož fantastických zákroků, především v druhé půli, bychom si odvezli možná větší debakl než loni. Zmíníme ještě Honzu Lišku s Tomášem Novákem, kteří bojovali a snažili se něco během zápasu vymyslet ale marně, tak snad v tom dalším budou mít více štěstí, které nám v tomto mači prostě chybělo.

Budeme rádi, pokud si dále udržíme vaší přízeň a přijdete nám pomoct a podpořit nás v sobotním dlouho očekávaném derby s Pozdní. Utkání je naplánováno na sobotu 3. října od 16:00 a my se na vás budeme těšit! Pokud by Prymula zakázal veškerý sport nebo volnočasové aktivity a utkání by se nekonalo, tak vám tady a na Instagramu dáme samozřejmě vědět.