Anketa

Partneři a sponzoři

PartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartnerPartner

Média

PartnerPartnerPartner
sokol-vrany.cz > Výsledky > sezóna 2020-2021 > TJ Sokol Vraný - SK Slavoj Pozdeň 3:2 > výsledky

TJ Sokol Vraný - SK Slavoj Pozdeň 3:2

Termín
3.10.2020  16:00
Soutěž
Okresní přebor
Místo
Agros Arena, Vraný

TJ Sokol Vraný - SK Slavoj Pozdeň 3:2 po penaltách (Střelci: 1x Kubík, 1x Jeřábek). V tomto námi dlouho vyhlíženém derby a také utkání na delší dobu, kam naposledy mohli přijít fanoušci, získáváme dva body za remízu a následnou výhru v penaltovém rozstřelu. Bojovné utkání nepřineslo mnoho krásných fotbalových akcí, tudíž jediné pozitivum jsou především vydřené body.

Sestava: Izera - Dufek (63. Adamus), Kostovčík, Jeřábek, Košťák (38. ŽK) - Rezek, Liška (90. ŽK), Krampera (78. Luka (85. ŽK)), Volf (K), Kubík - Novák. Připraveni: Löwe, Paluba, Shamin.

Po posledním našem představení na hřišti Buštěhradu jsme věděli, že máme co napravovat a že takový výkon už nemůžeme znovu předvést. Ono by se i dalo smířit s porážkou, které ke sportu patří, ale absolutně nepřípustné a ostudné je naše následné chování směrem k našim spoluhráčům, rozhodčím, soupeřům a mnohdy i divákům. Bohužel, když se nedaří, tak to často nezvládáme v hlavách a pramení z toho občasné potyčky a slovní výměny na hřišti nebo cestou do kabin. Na tomto našem chování musíme a chceme zapracovat, aby se to již neopakovalo a mohli jsme se na sebe druhý den podívat do zrcadla. Tímto se i chceme omluvit dotyčným lidem, kterých se naše prostopášné chování dotklo. Předzápasová příprava od interim trenéra Pavla Hanzlíka cílila především na zlepšení tohoto aspektu a až posléze se hovořilo o taktickém průběhu hry. Zde měl i co říci zastupující kapitán Libor Volf, který z důvodu karantény našeho hlavního kouče Davida Cimrmana také suploval pozici trenéra a snažil se své bohaté životní a fotbalové poznatky a zkušenosti promítnout fixem na taktickou tabuli. I v nepřítomnosti hlavního trenéra a trochu více volnějším stylem přípravy než by si naši hráči zasloužili jsme šli do rozcvičky dobře naladěni a vybuzeni na utkání. V rozestavení jsme se vrátili k osvědčenému stylu se třemi středovými záložníky, kdy pozici zraněného kapitána Adama Fedrhance nebo chcete-li Fabinha zastal Honza Liška a většinu zápasu si nevedl nejhůře. Ofenzivní choutky Volfa doplnil David Krampera, který se obvykle pohybuje na krajích hřiště a musel tedy změnit svůj herní styl a rychle se adaptovat. Překvapením se stal především tah, kdy byl Tomáš Kubík uklizen na levé křídlo, aby měl více prostoru pro své výpady a kamenické kladivo Tomáš Novák byl poslán na hrot útoku, aby svou pověstnou zarputilostí a výskoky jak Michael Jordan tvrdil muziku mezi pozdeňskými obránci.

Tyto rošády padly na úrodnou půdu, kdy jsme zpočátku svého soupeře mírně přehrávali mezi vápny, nicméně jsme nebyli schopni si vypracovat vážnější příležitost. Oproti tomu Pozdeň svým pralesním nakopáváním balónů získavala více a více půdu pod nohama a několika standartkami nepříjemně ohrozila naší branku, kdy naše obrana nepůsobila nejjistějším dojmem. Po pár závarech ale Volf nádherně vysouvá Kubíka, který svým typickým nájezdem z kraje vápna propaluje přízemní střelou brankáře na zadní tyč a ujímáme se vedení. Vedení, které nám má přinést klid na kopačky, působí na naše hráče pravým opakem. Najednou se podřizujeme hře soupeře a taktické pokyny jsou v nenávratnu pryč. Bojíme se hrát, často chybujeme a sami sebe dostáváme pod tlak. Z jedné takové ztráty ve středu pole rezultuje aut soupeře, který ho rychle rozehraje do naší rozlítané obrany a díky chytrému prodloužení pozdeňského hráče může soupeřův útočník s copem na hlavě jak Iva Kubelková pohodlně skórovat a vyrovnává na 1:1. Před koncem poločasu se dostáváme k velmi slibnému přímému kopu na hranici velkého vápna, který však končí střelou do zdi a následného rychlého brejku. Opět se nestihneme zformovat a velice rychlý křídelní hráč Pozdně, který by snad chytil i rýmu v poušti, zvyšuje ve 46. minutě na 1:2 z pohledu hostů a do kabin tak jdeme velice rozhořčeni.

Druhý poločas nabízí divákům veskrze stejnou podívanou. Nákopy, nákopy, nákopy. Během utkání si strany několikrát prohodili křídelníci Kubík s Rezkem, a v druhém poločase se do rotace zapojil i Novák, který se objevil na pravé straně. Svou hbitostí a bojovností, která mnohdy našim hráčům chybí, se dostává až na hranici velkého vápna, odkud posouvá míč proti noze vysunutému stoperovi Honzovi Jeřábkovi a ten nechytatelnou technickou střelou placírkou uklízí míč k tyči a vyrovnáváme stav na 2:2 v 66. minutě. Obrovská radost nám vlévá novou energii do žil a věříme, že tento zápas dokážeme otočit v náš prospěch. Naneštěstí však velice často kazíme jednoduché přihrávky a nejsme schopni soupeře dostat pod nějaký větší tlak. Pár šancí se nám naskytne, ale ty končí buď slabou střelou doprostřed branky, nebo špatným řešením dané situace nepřesnou nahrávkou nebo zasekávačkou nebo nedůsledností a laxností. Takže všemi aspekty, s kterými se potýkáme v průběhu celé sezóny. Zápas končí po devadesáti minutách remízou 2:2 a oba celky tak získávají bod za remízu. Od roku 2014 ale vzniklo nové pravidlo, že pokud utkání skončí remízou, tak o bonusovém druhém bodu rozhodne penaltový rozstřel. Toto pravidlo platí od ČFL (3. nejvyšší soutěž u nás) až po ty nejnižší. Prvních pět penaltových exekutorů na obou stranách spolehlivě proměňuje - u nás to byli Volf, Kubík, Novák, Rezek, Liška. Následuje náhlá smrt, kde pokud jeden střelec vstřelí gól a druhý ne, tak je konec. Šestí střelci v pořadí se nemýlí ani na jedné straně, u nás proměnil střelec druhé vyrovnávací branky Jeřábek a následovala sedmá série. V té bezpečně střílí gól střídající Matěj Luka, který si za svůj dvanáctiminutový pobyt na hřišti stihl připsat žlutou kartu a rozhodující gól v penaltové loterii, jelikož exekutor soupeře v podobě brankáře nezvládl psychický souboj s naším Dominikem Izerou a překopává pomalu i ochrannou síť za brankou, takže náš správce má v tomto týdnu za úkol najít ztracený míč. My po zásluze bereme druhý bod za 100% úspěšnost v penaltách a v tomto bojovném a oku nelahodícím zápase jsme malými vítězi. Těžko se hodnotí nějaké individuality po tomto špatném výkonu, na kterém se shodla celá kabina po zápase a byť jsme získali dva body, tak panovala určitá hořkost po finálním hvizdu. Zmínili bychom snad Láďu Dufka, který neměl lehkou pozici na pravém beku a odehrál velice dobrý zápas s pár zajímavými výjezdy z obranné linie, kdy chtěl podpořit naše útočné snažení. V neposlední řadě řadě bychom chtěli zmínit výkon rozhodčího, který tento zápas zvládl naprosto skvěle a utkání odpískal velmi kvalitním způsobem s citlivým posuzováním veškerých situací. Díky jeho výkonu se z derby nestala žádná řezničina plná ostrých až brutálních faulů a pokřikování, jak už tomu v této sezóně párkrát bylo, a zápas se nesl v klidném duchu a na úrovni. Klobouk dolů.

Děkujeme všem fans, kteří zavítali během sobotního odpoledne na naše utkání a podporovali nás. Bohužel, to bylo na nějaký čas poslední utkání, kam jste mohli přijít, jelikož od dnešního dne platí nouzový stav a zákaz diváků na fotbale, za což zase chceme poděkovat plukovníkovi Prymulovi. Ne snad, že by byla nějaká ohlušující atmosféra na našich zápasech, ale i tak je to škoda a absurdnost zakazovat chodit lidem ven na čerstvý vzduch. S tím nic ale nenaděláme, takže vám budeme přinášet informace a detaily o našich bojích tady na webu a samozřejmě i na Instagramu - kdo ho nemá, nechť si ho založí.

Přejeme hezký začátek pracovního týdne a přežijte tento divný čas ve zdraví a pohodě.

#VranýKoně

Loading...

sezóna 2020-2021