kapr
Kapr na Vánoce?

sokol-vrany.cz > Klub > Novinky > Vraný koně II. zvítězili na turnaji malé kopané v Klapém!

Vraný koně II. zvítězili na turnaji malé kopané v Klapém!

27.6.2012

Zatímco tým postavený kapitánem týmu Liborem Maliňákem obsadil 3.místo na turnaji v Dobroměřicích, tak tým poskládaný naším gólmanem Štěpánem Šplíchalem zvítězil v 27. ročníku turnaje v malé kopané v Klapém.

A jak to tam vypadalo?

Podařilo se nám postoupit ze skupiny z 2. místa, ačkoliv jsme hned v prvním zápase nešťastně prohráli s týmem Hodro Radovesice (posílen o dva hráče divizních Brozan a zároveň oba hrají 2. ligu futsalu za CF Radobýl - Vacek a Janda). V rozhodujícím zápase o postup ze skupiny jsme zkušeně udrželi pro nás dostačující remízu 0:0 proti Sokolu Černiv A, který dirigoval majitel bronzu z ME 2004 a nyní asistent v německém třetiligovém Unterhachingu Roman Týce. Ve zbylých utkáních ve skupině jsme dodržovali předem stanovenou taktiku a soupeře jsme zkušeně přehrávali.

Ze skupiny jsme postoupili ze druhého místa a utkali jsme se s vítězem skupiny - týmem Jablonce nad Nisou, jenž do té doby neinkasoval ani jeden gól. Podještědskému mančaftu nebyla nic platná ani podpora Míry Pelty a možná nás lehce podcenili. Nenechali jsme se zastrašit tvrdou hrou soupeře a pro Vraný typickým kombinačním fotbalem jsme je deklasovali 6:0. Jablonečtí byli jako v Jiříkově vidění a uznali, že na nás dnes neměli.

Ve finále utkání nás čekal tradiční účastník turnaje tým Alveola, za nějž nastoupili dva moji bývalí spoluhráči z divizního dorostu Xaverova. Ve finále se hrál pěkný fotbal s šancemi na obou stranách, ale i díky dobrým výkonům gólmanů skončilo finále v základní hrací době bez branek. Zatímco oba naši penaltoví exekutoři (Hlaváček a Urban) prokázali pevné nervy, hráči Alveoly si vylámali zuby na výborném Šplíchalovi a oba dva svůj pokus neproměnili.

Za celý turnaj jsme díky v výborně stanovené taktice obdrželi pouze dvě branky

Nejlepším střelcem turnaje se stal vranský kanonýr Libor Urban se sedmi zásahy.

Turnaje se zúčastnili tito hráči:

Štěpán Šplíchal, Miroslav Prágl, Lukáš Kala, Tomáš Kubík, Libor Urban, Miroslav Hlaváček, Radek Šerák (Sokol Blevice a PK Třebusice), Jiří Kapek (SK Rakovník).

Snímky pořízené starou Motorolou s nekvalitním fotoaparátem můžete vidět pod článkem.

foto vítězného týmu (chybí Jiří Kapek)foto vítězného týmu (chybí Jiří Kapek)
foto vítězného týmu (chybí Jiří Kapek)
manažer týmu Štěpán s trofejí a nejlepší střelec turnaje Urbimanažer týmu Štěpán s trofejí a nejlepší střelec turnaje Urbi
manažer týmu Štěpán s trofejí a nejlepší střelec turnaje Urbi