sokol-vrany.cz > Vyhodnocení jara 2021/2021

xlsx
Velikost:
190kB

Sezóna skončila a my přicházíme se slíbeným vyhodnocením uplynulého jara, které celkem nabídlo pro naše borce dvacetjedna tréninkových jednotek, tři přátelská utkání a jednu brigádu.

Do tréninku se náš tým vrátil po částečném rozvolnění vládních opatření někdy cca v půlce dubna. Bylo vidět, že kluci byli do fotbalu nadržení a to se projevovalo na docházce, která byla více než slibná. Běžně se nás scházelo okolo 12 lidí, což byla paráda, vezmeme-li v potaz fakt, že většina okolních týmů netrénovala za celé jaro vůbec. My byli možná nejaktivnější a doufáme, že se to alespoň projeví v příští sezóně, kdy bychom opět chtěli atakovat nejvyšší příčky Okresní soutěže a pokusili se postoupit o patro výš. V posledních dnech administrativně do 1.B třídy postoupil rezervní tým Velvar, tudíž jsme tabulkově druzí v soutěži. Uvidíme však, jak to bude vypadat na podzim.

Pojďme ale už na zmíněné hodnocení. Po opravdu dlouhé době byla zorganizována na vranském hřišti i brigáda za účelem nejnutnějších oprav a renovací po dlouhé podzimní/zimní/jarní pauze. Na tu se nás sešlo také mnoho, k překvapení všech, a kluci odvedli (jak by řekl Přemek Forejt) setsakramensky dobrou práci. Brigáda byla dobrovolná, tudíž jsme nikoho násilím nenutili k účasti, avšak nějaké pokuty samozřejmě padaly kvůli nevěrohodným důvodům absence. Všem, kteří se zúčastnili brigády, chceme ještě jednou poděkovat.

Tréninků bylo celkem jedenadvacet a pouze jediný hráč měl stoprocentní účast. Ladislav Dufek, dámy a pánové, byl jediný poctivý borec, který zvládl každý trénink i zápas (chyběl pouze na brigádě) a za to si vysloužil ocenění Osobnost přípravy. Během sobotní rozlučky se mu jistě dostane nějaké zvláštní pocty v podobě pádlování či jiné vranské kratochvíle. Nutno dodat, že "Důfa" se i herně obrovsky zlepšil a na jeho výkonech to bylo a je znát. Klobouk dolů! S pouhopouhou jedinou absencí na tréninku a odehrání obou třech zápasů se může pyšnit Tomáš Novák, který svůj návrat k fotbalu po vleklých trablích s koleny bere naprosto vážně. Budiž tomu důkazem fakt, že kvůli pracovním povinnostem se přestěhoval až ke Karlovým Varům a nedělá mu problém pravidelně dojíždět na tréninky ani zápasy. Jediná absence "kamenického kladiva" byla zapříčiněna lehčím zraněním. Po několika zmařených tutovkách se mu podařilo i vsítit kýžený gól, který si za své dobré výkony naprosto zasloužil. Vynikající práce! S dvaceti účastmi na tréninku a dvěma odehranými zápasy se může pochlubit kanonýr Tomáš Kubík, který se zároveň stal i nejlepším střelcem přípravy se svými třemi góly. K tomu ještě přidal dvě gólové asistence a řadí se tak na druhé místo v celkovém kanadském bodování týmu. Jeho neúčast v posledním týdnu přípravy způsobilo zranění, které ale do startu letní přípravy dá do pořádku. A to je dobře, poněvadž ho budeme potřebovat! Na třetím místě s devatenácti tréninky se umístila dvojice Ivan Shamin a Adam Fedrhanc, kdy oba odehráli všechna utkání. Mezi oběma také proběhl ťukec ve vápně, po kterém "ruský expres" vstřelil gól, který obletěl všechny ruské servery a reprezentační trenér Čerčesov ještě na poslední chvíli zvažoval jeho nominaci na Euro (kdo ví, kam až by Rusko došlo s Ivanem na hrotu). Kapitán Fedrhanc sice opět žádný gól nedal (klasika), ale blýskl se šesti gólovými přihrávkami, což z něj dělá nejen nejlepšího nahrávače přípravy, ale také vítěze kanadského bodování týmu. Jen tak dál chlapci!

Nyní zamíříme na opačný pól tabulky a zjistíme, kdo se stal Lajdákem přípravy. Na třetím místě se sedmi tréninky se umístil Honza Paluba, který sice byl na všech utkáních, ale kvůli náročné bachařské práci se dostavil na velmi málo tréninků. Kvůli našemu klidnému spánku a sobotnímu křepčení se "Switowski" nedostaví ani na rozlučku se sezónou, jelikož bude umravňovat vinařické chovance. A možná i Chovance Pepu. Na druhém místě s šesti tréninky se vyskytuje Pavel Hanzlík, iniciátor a hlavní pořadatel brigády, za což si vysloužil čapounovské absolutorium. Ovšem tréninková docházka už tak valná nebyla a my musíme pouze doufat, že ještě ve svém pokročilejším věku nezanevřel na fotbal a stále nás bude chodit oslňovat svou bájnou levačkou. A teď už první místo, které si se svýma dvěma tréninkama vysloužil Matěj Suk, náš nový Lajdák přípravy. Fotbalista vynikající (což ukázal i na dvou zápasech, na kterých byl), avšak tréninková morálka otřesná. Náročná práce a náročný osobní život způsobily, že už pomalu nevíme jak "Souček" vypadá. Snad se ještě ukáže a zase ho to začne s námi bavit jako to nás baví s ním!

Toto by bylo tedy vyhodnocení jara, které bylo velmi specifické z důvodu Covidu 19. Budeme se modlit, aby se příští sezóna už odehrála bez nějakých větších problémů a my si mohli užívat fotbalu i s našimi věrnými diváky v zádech. Jelikož to není žádné klišé, ale skutečně jsou naším dvanáctým hráčem. Tuto sobotu 26. června máme poslední "fotbálek" od 16:00 a následně rozlučku se sezónou v hospůdce Na hřišti. Pokud se budete chtít s námi poveselit a popít, klidně doražte - nejužší vedení klubu slibuje také nějakou zábavu na svůj vlastní účet, tak uvidíme. Posléze bude následovat přesun na zábavu Na pastoušce, kde kromě svých fotbalových dovedností ukážeme i ty taneční. Škoda jen, že soupiska do nové řady Star Dance (když hvězdy tančí) je už uzavřena. Třeba příště.

Pro úplnost přidáváme excelový dokument, ve kterém se dočtete statistiky jednotlivých hráčů i jejich docházku. Za to děkujeme Tomáši Kubíkovi, který je vskutku mistr nejen na hřišti, ale i u počítače. Kam se na něj hrabe Neo z Matrixu.

Mějte se fajn a brzy zase na viděnou!