sokol-vrany.cz > Výsledky se odvíjí podle atmosféry v kabině. A ta je ve Vraném skvělá, říká Rezek

2.9.2020

Dnes vám přinášíme další z řady exkluzivních rozhovorů z hráčského prostředí. Tentokrát jsme si k mikrofonu přizvali jednu z našich čerstvých posil Erika Rezka, který byl zvolen Osobností přípravy za svou pečlivou docházkou a vynikající morálku jak v tréninku, tak v zápasech. ,,Rozhodl jsem se dát fotbalu vše a ve Vraném je pro to super příležitost," tvrdí náš mladičký ofenzivní tahoun pro klubový web.

Nazdar Eriku, díky že sis na nás udělal čas. Byl si zvolen Osobností přípravy, která se ti vydařila nadmíru dobře. Byl si i jeden ze dvou hráčů se stoprocentní docházkou - jak sis užil letošní letní přípravu?

Ahoj, díky. Na docházku jsem se letos soustředil hodně, protože jsem si řekl, že dám fotbalu vše. Přípravu jsem si užil hodně, po pravdě jsem jí čekal náročnější. Rád vzpomínám na čtyřdenní soustředění, které jsme zakončili vyhraným zápasem.

Jaké jsou tvé celkové dojmy z vranského prostředí - kabina/spoluhráči, zázemí, trenér?

Do Vraného jsem se těšil, hřiště je tu skvělé, vedení vranského fotbalu také. Kabina je super, výsledky se podle mě odvíjí hodně od toho, jaká je parta, a tady je skvělá. Hlavně tým, který tu teď je, má daleko větší potenciál a ambice hrát vyšší soutěž, než je okresní přebor. Řekl bych, že to tak má nastavený v hlavě každý a jdeme si za tím, abychom hráli výš. Trenér Cimrman je výborný a kvalitní. Zažil jsem ho už ve Slaném v dorostu, tudíž ho znám delší dobu. Byl to i jeden z důvodu, proč jsem šel právě sem, do Vraného.

Rozmýšlel si se dlouho, když si slyšel poprvé o zájmu Vraného nebo to byla jasná a jednoduchá volba?

Nerozmýšlel jsem se vůbec. Volal mi právě Cimi, sešli jsme se a na schůzce mi nastínil, jaké má plány. Byl jsem rozhodnutý ihned.

Stál za tvým rozhodnutím přestupu i důvod, že si znal některé kluky z týmu a dychtil si touhou hrát po jejich boku?

Určitě. Znal jsem všechny kluky až na pár výjimek a věděl jsem, že tu jsou dobří fotbalisti, kteří dříve ve svých kariérách hráli vysoko. Jmenovitě třeba Tomáš Kubík, Adam Fedrhanc nebo David Krampera.

Řekni nám něco o sobě. Odkud tě k nám vítr přivál, co je tvoje preferovaná barva nebo pozice na hřišti?

Jsem rodilý Slaňák, většinu své kariéry jsem strávil ve Slaném, odkud jsem před dvěma roky přestoupil do Jedomělic a z Jedomělic potom sem. Preferovaných barev mám hodně, ale kdybych vybral jednu, tak asi šedá. Určit mou oblíbenou pozici na hřišti je trochu složitější, jelikož jsem univerzálnějším typem hráče. Mám rád střed i kraj zálohy.

Jak se osobně cítíš po fotbalové stránce? Jaké jsou tvé přednosti?

Cítím se dobře. Cítím, že jsem šel nahoru, jak po fotbalové, tak po atletické stránce, ale to šel celý tým. Myslím, že je to kvalitní prací našeho trenéra, který ví, co dělá a připravuje nám skvělé tréninky. Musí to tak vnímat určitě víc hráčů. Mojí největší předností je asi rychlost.

Jaké byly tvé fotbalové začátky? Kde si začínal s fotbalem, kam ses postupně dostal a jak probíhal tvůj vývoj během let?

S fotbalem jsem začal v 9 letech ve Slaném. Odtud jsem asi ve 12 letech odešel do Hrdlíva. Další stanicí pak bylo Nové Strašecí, abych se pak vrátil zase do Slaného. Po poslední sezóně v žákovské kategorii jsem přestoupil do mladšího dorostu na SK Kladno. Nakonec jsem však skončil stejně ve Slaném a tam dohrál do posledního roku v dorostu a do mužů jsem přestoupil do Jedomělic. No a teď jsem tady.

Mohl bys zhodnotit ve kterém klubu se ti v dosavadní kariéře hrálo nejlépe? (netlačili jsme na hráče, aby řekl TJ Sokol Vraný, poznámka autora)

Určitě TJ Sokol Vraný (smích). Rád vzpomínám na Slaný, ve kterém jsem působil a zažil hodně.

Povíš nám svoje cíle do letošní sezóny - ať už osobní nebo týmové?

Osobní cíl žádný nemám, ale jednoznačný cíl je postup.

Jak by si zhodnotil první soutěžní utkání proti FK Brandýsek, ve kterém si sice nevstřelil žádný gól, za to si ale dva připravil a byl si tak strůjcem důležité první výhry?

První kolo jsme zvládli skvěle. Asi nikdo nečekal, že Brandýsek porazíme tak snadno. Mně osobně se hrálo dobře, ale mohlo to být lepší. Týmová práce skvělá, samozřejmě je furt co zlepšovat, ale do soutěže jsme vstoupili na výbornou. Snad to tak půjde i dál.

Prozradíš nám nějaké pikantnosti na spoluhráče? Třeba kdo se nejdéle sprchuje, kdo používá dámský šampón, kdo si po tréninku přidává, kdo stojí nejdéle u zrcadla apod.?

Jako jeden z těch, co tráví nejvíce času ve sprše je určitě Libor Volf, jelikož s ním jezdím domů, tak to moc dobře vím. U zrcadla jsem viděl naposledy o týmové focení Tomáše Nováka a hrál si tam s tím hezky(myšleno s vlasy). Vím, že do těla si hodně dává Adam Fedrhanc. Po tréninku, ale hlavně i během tréninku ho pořád vídám něco dělat mezi cvičeními.

Na závěr nám řekni kdo je tvůj oblíbený fotbalový klub a hráč?

Oblíbený klub asi Inter Milán nebo Real Madrid. Můj největší vzor byl vždycky David Villa. Ale také jeden z nejlepších fotbalistů v historii - Cristiano Ronaldo.

To byl rozhovor s Osobností přípravy Erikem Rezkem. Doufáme, že jste se zase dozvěděli něco nového a třeba i zajímavého. Náš redaktorský tým se bude snažit takovéto rozhovory dělat dále, pokud o ně budete mít zájem. Pamatujeme si, že jsme vám slíbili rozhovor s trenérem, ale ten se stále úspěšně vyhýbá našemu mikrofonu, ale my to nevzdáme!

Přejeme hezký zbytek týdne