sokol-vrany.cz > Zápas v Libušíně odložen na 28. září

Zápas v Libušíně odložen na 28. září

22.8.2022

Kvůli silnému a vytrvalému sobotnímu dešti jsme nebyli schopni odehrát první zápas nové sezóny na hřišti Baníku Libušín, jelikož trávník byl kompletně pod vodou.

Po důkladném prozkoumání terénu rozhodčí vyřkli ortel, že hřiště není způsobilé k regulérnímu fotbalu a bude lepší zápas odložit. Náhradní termín byl stanoven na sváteční den 28. září, čas ještě není určen. Čeká nás tak po roce opět anglický týden, který, doufejme, zvládneme lépe než ten zářijový loňský.

Abychom našim čtenářům a fanouškům přinesli alespoň nějaké počteníčko, tak si ve zkratce sepíšeme souhrn letní přípravy a jejího průběhu.

Letní příprava byla letos velmi krátká, po loňské sezóně naši hráči dostali měsíc oddych a v Agros Aréně byl první trénink naplánován na 19. července. Do posledního přáteláků proběhlo celkem 10 tréninkových jednotek a 3 přátelská utkání, kdy kompletně stoprocentní docházku měl jediný hráč, a sice Míra Jaroš. Poctivá docházka, svědomitý přístup, dobré výkony a navíc jeden gól a asistence nejsou vůbec špatným začátkem do jeho vranské kariéry. Stoprocentní tréninkovou docházku měl také Michal Jaráb, který o dělené první místo přišel kvůli jedné zápasové absenci. Na své konto si připsal dvě famózní asistence, což snad byla pouze ukázka toho, co nám tento zkušený hráč ještě předvede. Na třetím místě s nejlepší docházkou se umístil Tomáš Tajč, který zameškal pouze jeden trénink, avšak přítomen byl na všech zápasech. Připsal si jeden gól, avšak věříme, že svou potenci schovává až na start sezóny.

Na opačném pólu se nachází téměř 3/4 mančaftu, protože mnoho hráčů bylo po dobu přípravy na dovolené. Mnoho kusů má tak na svém kontě 3-5 tréninků, někteří mají dokonce nula tréninků i zápasů, byť slíbili zlepšení ve své docházce a morálce, ale opak byl pravdou. Výsledkově se příprava vesměs povedla - remíza na úvod proti lounskému béčku, pak přišla drtivá výhra s roudnickým béčkem a na závěr jednoznačná porážka Švermova. Tyto výsledky ale nelze přeceňovat, jak už bylo napsáno v reportech a naše plná koncetrace musí být do mistrovské sezóny. První zápas byl sice odložen, to ale neznamená, že bychom měli nějak polevit. Právě naopak.

Start našeho týmu do sezóny v 1.B třídě proběhne tedy tuto neděli a rovnou v domácí Agros Aréně! V neděli 28. srpna od 17:00 nám bude soupeřem celek z Tuchoměřic a my budeme rádi, pokud na tento mač přijde plný dům podpořit Vraný koně!

Preview zápasu očekávejte v pátek.