sokol-vrany.cz > Zemřel bývalý vranský trenér Karel Grabmüller

Zemřel bývalý vranský trenér Karel Grabmüller

4.1.2023

Zemřel bývalý vranský trenér Karel Grabmüller

V úterý 3. ledna zasáhla fotbalové Mělnicko smutná zpráva. Ve věku osmašedesáti let zemřel bývalý fotbalista někdejší EMĚ Mělník či Pšovky a později uznávaný trenér Karel Grabmüller.

Trenérské jméno si Karel Grabmüller udělal na Kladensku i v rodné Praze, kde se podílel na výchově několika stovek hráčů. Ve Spartě v devadesátých letech tři a půl roku cepoval žáky ročníků 1983/1984, mezi nimi i řadu později úspěšných hráčů jako Jiří Bílek, Tomáš Rada, Marek Jarolím, či Tomáš Jun.

Několik sezón vedl úspěšně náš fotbalový celek TJ Sokol Vraný, se kterým dosáhl až na postup do 1.A třídy a stál tak za fotbalovým vzestupem našeho milovaného klubu. Mezi jeho svěřence patřil mimo jiné i náš současný kouč David Cimrman, který na něj s úctou a respektem zavzpomínal.

Mezi další kluby, které vedl, patřily Pšovka Mělník, Lužec, Slaný, ale také mládežnické týmy v Roudnici nad Labem, Neratovicích, Kralupech, na Bohemce a Kladně. Pověstný byl tím, že pro upřímný a často i ostřejší názor nešel daleko.

Čest jeho památce.