sokol-vrany.cz > Zimní příprava je u konce

Zimní příprava je u konce

23.3.2022

Posledním přátelským zápasem skončila zimní příprava a začíná nám jarní část sezóny, ve které se budeme snažit udržet naší první pozici z podzimu.

V období od 1. února do 19. března jsme měli naplánovaných 14 tréninků a 4 přípravné zápasy. Bohužel se nám v zápasech nedařilo herně ani výsledkově podle trenérových ani našich představ, a tak jsme z nich vyhráli pouze jediný - a to hned první proti Chlumčanům 8:2. Následovala jednoznačná prohra 4:1 s, asi nejlepším protivníkem, roudnickým béčkem a pak dvě ušmudlané prohry 2:1 ve Švermově a Černčicích. Příprava se nepovedla i kvůli mnohočetným zraněním, nemocím a jiným osobním důvodům. Uvidíme, jak moc se to projeví na startu jarní části.

Stoprocentní docházku tentokrát neměl žádný hráč, avšak je zde jeden, který vynechal pouze jeden trénink. Je jím nikdo jiný než nestárnoucí Libor Volf, který zároveň sehrál i tři mistrovská utkání a můžeme ho tak s potěšením označit za Poctivce přípravy. Bohužel, v posledním futsalovém zápase si "Volfik" roztříštil zápěstí a nám tak v jarní části dlouho nepomůže, otázkou je, jestli vůbec. Tímto bychom mu rádi popřáli brzké uzdravení a návrat na fotbalové trávníky ve vranském dresu. Dva tréninky vynechalo hned několik hráčů, mezi něž se řadí Láďa Dufek, David Krampera, Tomáš Novák a Ivan Shamin, kteří ale všichni měli stoprocentní docházku na zápasy. "Kladivo" Novák si dokonce připsal dva góly a Shamin se stal nejlepším střelcem přípravy se čtyřmi góly. Tři zameškané tréninky a stoprocentní zápasovou docházku má další nestarnoucí ikona našeho týmu Lukáš Košťák, který stále neúnavně piluje kraj hřiště a pomalu se stává i mentorem mladších hráčů. Deset tréninků a všechny zápasy absolvoval Tomáš Tajč, který si připsal i jeden gól a pět asistencí, což z něj s přehledem dělá nejlepšího nahrávače přípravy. Doufáme, že si to přinese i do mistrovské části.

Lajdáků přípravy bylo letos víc, a sice Matěj Luka, Simon Pustai, Matěj Suk a Pavel Nerad. Nemoc, pracovní vytížení nebo jiné důvody neumožnily těmto hráčům absolvovat více jak tři tréninky a tudíž půjdou do jara se značným hendikepem, který snad brzy doženou a budou platní celému týmu. Docházka zbytku týmu se pohybuje mezi podprůměrnou až k lehce nadprůměrné, ale žádná sláva to letos opravdu nebyla, jak nám mnohokrát vyčinil i trenér. Bude potřeba to v jarní části zlepšit, abychom splnili náš předsezónní cíl a udrželi první místo v tabulce. Samo nám to do klína nespadne.

Před startem jara jsme pořídili ještě nové zápasové míče, se kterými by góly měly (prej) padat samy. Také jsme se vybavili novými zápasovými bundami, takže během rozcvičky budeme možná konečně vypadat jako sjednocený tým a ne jako banda kolotočářů.

Přijďte se přesvědčit na náš první domácí zápas, který odehrajeme v Agros Areně 10. dubna od 16:30 proti Novo Kladnu. První zápas jara odehrajeme již tuto sobotu ve Zlonicích od 15:00.

Mějte se hezky.