sokol-vrany.cz > Zimní příprava skončila

Zimní příprava skončila

22.3.2023

Další zimní příprava za námi a další příprava, na kterou bychom všichni asi nejraději zapomněli. Nyní nás čeká těžké jaro, ve kterém se chceme udržet na předních příčkách tabulky 1.B třídy.

Letošní zimní příprava navázala na tu letní, která navázala na loňskou zimní. A to tím, že docházka byla opět marná a nebýt mlaďasů, kteří chtějí utvořit od příští sezóny béčko, tak bychom kolikrát asi ani netrénovali. Tímto bychom jim rádi poděkovali za to, že docházku drželi nad vodou. Co se týče stabilních hráčů našeho kádru, tak to byla bída a šeď poznamenaná neochotou trénovat, zraněními, pracovními povinnostmi a kdo ví čím ještě. Organizace přáteláků, především ze stran našich soupeřů, to byla jedna velká komedie jak z pera Williama Shakespeara v životní formě. Pitvat se v tom už ale tak nebudeme, je to za námi, tudíž si teď pojďme dát náš klasický souhrn zimní přípravy.

Příprava začala 31. ledna 2023 tréninkem v Agros Aréně a od té doby bylo naplánovaných 14 tréninkových jednotek a k tomu 4 přátelské zápasy, které měly vyvrcholit zápasem doma na trávě proti FC Mělník týden před startem jara. 10 tréninků proběhlo na tréninkovém hřišti ve Vraném a 4 jednotky se uskutečnily na umělé trávě ve Slaném, jehož SK nám znovu poskytlo své prostory, za což děkujeme.

Poctivcem přípravy se stal ten nejmladší z kádru, a sice Martin Zázvorka neboli vůdce všech mlaďasů, který stál za myšlenkou opětovného založení béčka. Poctivě spolu se svými kumpány trénoval a sám nevynechal jediný trénink, zároveň byl nominován do všech přáteláků, ve kterých si nějakou minutáž připsal, a nyní bude jistě chtít navázat i v mistrovských zápasech. Ať už béčko vznikne nebo ne, tento hráč své uplatnění určitě najde i v áčku. Tři tréninkové absence a 100% zápasovou účast má vícero hráčů - Daniel Havlovec (který si v zápasech připsal celkem dvě asistence), Adam Fedrhanc (výstavní gól), Zdeněk Růžička a Michal Jaráb, což jsou takové naše stálice.

Protipólem Poctivce v našich tabulkách bývá Lajdák přípravy. Ovšem v důsledku již výše zmíněných skutečností jsme lakonicky Lajdákem přípravy zvolili zbytek týmu. Jmenovitě to jsou např. Jeřábek s pouhými třemi tréninky a jedním zápasem, Novák se čtyřmi tréninky (toho však vyřadilo zranění kolene), Kejval s třemi tréninky a jedním zápasem, navrátilec Tajč se čtyřmi tréninky a jedním zápasem, Nerad s jedním tréninkem nebo Kotěra s jedním tréninkem a jedním zápasem.

Z původně plánovaných 4 zápasů jsme odehráli pouze tři, jelikož bafuňářům ve Velké Dobré nedocvaklo, že v termínu přáteláku jim už začíná soutěž. My tak měli volno. Jako generálka na jaro mělo posloužit utkání s FC Mělník, který ale svou účast zrušil den před výkopem, tudíž jako náhrada byly narychlo sehnány Lány. Ze třech utkání jsme si připsali remízu 3:3 v Roudnici, prohru 3:0 na zimním stadionu v Rakovníku a konečně výhru 3:1 nad Lány v Agros Aréně. Vytěžili jsme tedy všehovšudy 4 body, což tipovala v anketě většina z hlasujících - jak vidno, znáte nás jak své polobotky. Nejlepším střelcem přípravy byl se třemi zásahy Míra Hrůnek a nejvíce asistencí má Dáňa Havlovec.

Jaro startuje už tuto sobotu od 15:00, kdy zajíždíme na hřiště hegemona soutěže TJ Sokol Tuchoměřice. Tento celek jsme jako jediní na podzim dokázali porazit, tudíž nám mají co vracet. Udělejte si hezký sobotní den, zajeďte si nakoupit nové outfity do tamějšího outletu, nadlábněte se nudlema nebo kebabem a dorazte od 15:00 podpořit naše kluky.