sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2022-2023 > TJ Sokol Vraný - Sokol Hostouň "B" 6:2

TJ Sokol Vraný - Sokol Hostouň "B" 6:2

18.6.2023  13:00
1.B třída
Agros Aréna, Vraný
0

Závěrečný zápas sezóny 2022/2023 nabídl gólovou podívanou s naším jednoznačným vítězstvím 6:2, na kterém se hattrickem podílel kapitán Fedrhanc.

Góly: Fedrhanc 3x, Kubík, Jaráb, Volf.

Sestava: Izera - Krampera, Kostovčík, Jaráb, Jeřábek (30. Havlovec) - Tajč, Volf, Fedrhanc (K), Růžička - Kejval (68. Klár), Kubík.

Derniéra tohoto ročníku proběhla úspěšně a nabídla vskutku na góly bohatý zápas. Hostouňští přijeli lehce v nevýhodě, jelikož den před utkáním měli rozlučku se sezónou, tudíž se po jejich příjezdu vanul Agros Arénou lehce alkoholový odér. Nutno však dodat, že i přes tento hendikep zvládli utkání dobře a se ctí, a také nám v prvním poločase pěkně zavařili.

Do utkání jsme vlétli jako většina soupeřů celou sezónu proti nám, a sice tak, že už ve 2. minutě jsme vedli 1:0 díky výbornému presinku a práci útočného dua Kejval - Kubík, kdy se prosadil druhý jmenovaný. Tento gól nás však uspokojil a začali jsme trestuhodně zahazovat 1000 % šance. A trest skutečně přišel. Místo toho, abychom vedli 4:0 ve 30. minutě a bylo hotovo, tak jsme prohrávali 2:1. Soupeř poslal dva nákopy za naši obranu, ty nás přeletěly a hosté z nich dali dva góly. Do konce první půle jsme měli ještě mraky příležitostí výsledek otočit, ale vše jsme zazdili.

Do druhého poločasu jsme šli s jasným cílem utkání otočit, jelikož jsme Hostouň jednoznačně přehrávali - pouze jsme chybovali ve finální fázi. Hostujícím hráčům docházeli síly a my toho začali využívat. Nejprve srovnal kapitán Fedrhanc, jenž zužitkoval chaos ve vápně hostů, který způsobil Kostovčík. O tři minuty později už jsme se konečně dostali do vedení, když Tajč svým rohem našel krásně na zadní tyči Jarába a ten se hlavou trefil nekompromisně. O deset minut později Kejval na vápně posunul míč na Fedrhance a ten se utaženou střelou prosadil podruhé v zápase. Následoval ho i Volf, který zvyšoval už na 5:2 po krásné akci až do kuchyně, kam mu předložil pocukrovanou přihrávku Kubík. Mužem zápasu se ale stal Fedrhanc, který v 81. minutě díky nádhernému pasu Klára další utaženou střelou zvýšil na konečných 6:2 a zapsal si tak svůj první hattrick za Vraný a možná i první hattrick v dospělém fotbale. Góly oslavil se svou nastávající manželkou a pejskem a od spoluhráčů i z tribun byly slyšet rady, ať ho jezdí podporovat častěji a ty jeho výkony budou konečně za něco stát.

Hezká tečka za touto sezónou, kdy jsme po postupu z okresu skončili na pěkném 4. místě. Závěrečný souhrn sezóny přineseme příští týden.

Nyní bychom rádi všechny příznivce vranského fotbalu, ale i fotbalu obecně, pozvali na oslavy 90 let od založení klubu, které proběhnou po celém Vraném již tuto sobotu 24. června. Od 13:30 proběhne v Agros Aréně exhibiční zápas staré gardy, kde se představí bývalí hráči Vraného - včetně současného trenéra týmu Davida Cimrmana, na kterého se za klandrem už chystají jeho svěřenci - tudíž o zábavu tak bude jistě postaráno. K občerstvení bude pivo, limo, uzený, klobásky a nevíme co všechno ještě.