sokol-vrany.cz > Mise Jirky Pazdery ve Vraném skončila!

Mise Jirky Pazdery ve Vraném skončila!

17.6.2013

strůjci úspěchu a hlavně pohody v kabiněstrůjci úspěchu a hlavně pohody v kabině

S těmito slovy se k překvapení všech hráčů a fanoušků Jirka rozloučil v den posledního zápasu sezóny.

Bohužel se potvrdilo pravidlo, že trenér v případě postupu na Vraném po sezóně skončil. V tomto případě za rozhodnutím nestálo klubové vedení nebo nějaké rozepře, ale Jirkovy osobní důvody. Budete ho tak potkávat při zápasech spíše v ochozech než na trenérské lavičce.

Jirka přišel do Vraného na jaře roku 2011 a s pokorou přijal roli asistenta Michala Davida. Po ukončení kariéry Michala v létě stejného roku mu byl nabídnut post hlavního trenéra, kterou přijal se slovy : "Je to pro mě veliká výzva a už se na to těším." Jako asistenta si vybral Karla Pražáka a navíc s Vaškem Dandou během dvou sezón vybudovali takový realizační tým, který tady nepamatuje více lidí.

Výsledkem bylo krásné 6.místo v sezóně 2011/12 a vrcholem pak historický úspěch v podobě postupu do krajského přeboru v sezóně uplynulé.

Výrazně přispěl k tomu, že do Vraného přišli takové jména jaké tu dnes jsou a já pevně věřím, že i zůstanou. Možná mu to ještě nedošlo, ale je to tak. Jeho největší předností byl lidský, férový přístup a pohled na fotbal především jako na zábavu. Navíc nezkazil žádnou legraci.

Jirko, díky zatím za všechno!

O novém realizačním týmu pro nadcházející sezónu Vás budeme informovat.

(JB)

článek oznamující Jirku jako nového asistenta trenéra (psal se březen 2011)