sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech XXVI. - Slovan Kladno

Putování po stadionech XXVI. - Slovan Kladno

28.4.2022

O víkend jsme žádný zápas nehráli, což v nás zanechalo dost hořkou pachuť. Pokusíme se ji spláchnout dalším dílem rubriky Putování po stadionech, se kterou se tentokrát vydáme na kladenský Slovan, kde jsme odehráli druhé jarní utkání. Ano, je to sice už měsíc od tohoto zápasu, ale lepší pozdě, než nikdy, že?

Soutěž: JAKO okresní přebor Kladno

Aktuální umístění A týmu: 5 / skóre: 41:38 B: 28

Klubové barvy: žlutá a oranžová

Založení: 1953 Souřadnice: 50°8′14″ s. š., 14°5′5″ v. d.

Další zastávka ve městě Kladno, která nás tentokrát zavedla na hřiště FK Slovanu Kladno. Slovan se nachází, co by jedním tobogánem dojel, pár metrů od jejich největšího odvěkého rivala z Nova. Zmíněné putování si můžete připomenout zde Putování po stadionech XXI. - Novoměstský Kladno.

Bohužel díky neaktivnímu webu našeho hostitele z 15. kola nemůžeme poskytnout podrobnější zajímavosti, než kterých jsme si všimli osobně, anebo jej dohledal náš výzkumný tým "research HORSE", kterému nic neunikne.

Než se naše oko nestranného pozorovatele zaměří na football pitch report, troufneme si poukázat na raritu fotbalového prostředí v Česku a to nabídku ubytování přímo v areálu žlutých včel, jak se místní ultras nazývají. Naprosto bezkonkurenční ceny určitě dokážou nalákat fanoušky tamního týmu ze všech koutů světa.

Není tajemstvím, že v místním zařízení u kulatého stolu probíhají board meetingy s nejvyššími oligarchy z druhého břehu osvětleného červeného tobogánu. Řeší se zde vzájemné přestupy, kterými jsou Slovan a Novo tak proslulí, dále hostování mladých talentů a další podmínky dílčích smluv pro fungování obou klubů, kde areál celků dělí pouze dětské brouzdaliště s venkovním výhřevem vody místního LK Sletiště.V tomto ohledu se ostatní fotbalové kluby mají jistě co přiučit. Vedení, které se po zápase a zápasovém rozboru postará o své unavené hráče a nabídne jim také nocleh je inspirací pro nás všechny. (toto není nabídka ani reklama)

Hřiště vcelku obstojí, měkký a dobře zatravněný plácek nemohl nikomu vadit. To se ovšem nedalo říct o hopíku  který během našeho duelu nahradil absenci fotbalového míče. Slovanské včely se také pyšní pravděpodobně posledním tréninkovým hřištěm, které má základ ze strusky, konkrétně přírodního kamene velikosti 32-63mm. Osvětlená škvára, jejíž lokace se nachází pod úrovní hlavního hřiště, je dobrá omluvenka pro všechny absentéry během zimní přípravy.

Dojem na vcelku prostornou a vyhřívanou kabinu, nacházející se v útrobách Grand Cosmopolitan, kazí pouze sociální zařízení, které je na hranici bezpečného využití. Místní magnáti z prvního patra by se občas měli zajít kouknout do přízemí a co nejdříve investovat do zařízení, které se stará o potřeby a hygienu lidského těla.

Občerstvení se vesměs nese ruku v ruce s novoměstským sousedem - dostatečný přísun klobás a piva či limonády, na kteoru z nás ale nikdo neměl ani pomyšlení, jelikož jsme se z ukrutné zimy nejvíce těšili do teplíček našich domovů.

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem
TJ Sokol Lidice     6       7        8          7
FC Slovan Velvary     8       8        8          8
SK Buštěhrad     3       5        7          5
TJ Viktorie Černuc      4       4        2          3
TJ Novoměstský Kladno     3       5        4          4
SK Kročehlavy     4       5        6          5
FK Brandýsek     4       6        2          4
SK Družec     8       6        4          6
SK Zlonice     9       9        4          7

FK Slovan Kladno     3       5        5          4

V dalším díle nás čeká hřiště Vinařic, kde jsme hráli před necelými dvěma týdny. Kdy však přineseme daný článek, to nevíme jistě, jelikož nás bude čekat vložené kolo s Brandýskem a výjezd do Černuci tuto neděli, odkud jsme přinesli jubilejní dvacátý report v říjnu 2020 těsně před dlouhým covidovým lockdownem.

Putování po stadionech