Až na výsledek nejlepší naše utkání v sezóně!!!!

AFK Libčice - TJ Sokol Vraný  3 : 1 ( 1 : 1 )

Branky: Jarab

Sestava: Kolumbič – Ježek, Jarab, Fedrhanc, Jeřábek – Růžička (85‘ Pospíšil), Dlouhý, Havlena, Týgl M. ( 73‘ Kotěra) – Kubík – Sirůček

Odložené utkání s prvním celkem tabulky by mělo být v režii domácích, ale kdo byl na utkání viděl, že pouze výsledek odpovídal. Předvedená hra nikoliv. Od první minuty jsme udávali tempo hry a předváděli kolektivní výkon. Několik slibných šancí po pravé straně, kde hráli Ježek s Michalem Týglem svůj životní poločas, dostalo domácí pod tlak. Jak je míč kulatý

3plla fotbal nemá logiku, v sedmé minutě se po ojedinělé akci domácích dostal míč na roh. Standartka domácích skončila po hlavičce v naší brance. 1 : 0.

Nás to nikterak nepoznamenalo, kombinační hrou celého mužstva jsme se zakousli do soupeře a šance stíhala šanci. Z pravé strany, z levé strany, střelba ze středu zaměstnávala obranu domácích. Nedělali chyby, ale přesto jsme soupeře válcovali. Vyústěním byl roh z pravé strany po hezké střele Kubíka, kterou domácí brankář vyrazil na roh. K němu se postavil Havlena             a krásně kopnutý roh přistál na hlavě Sirůčka, který ho poslal na branku. Ještě  před brankářem usměrnil hlavičku Jarab. 1 : 1 To byla 16 minuta.

My jsme v tlaku pokračovali a všichni hráli svoje maximum. Domácí panikařili a přivítali poločas s úlevou. V naší kabině byla cítit energie a vůbec jsme si nepřipustili prohru. Kluci dřeli a hráli pěkný fotbal. Soupeř vůbec nevypadal jako vedoucí celek soutěže.

Do druhého poločasu jsme vlétli jako uragán. Kombinační hra, individuální kvalita a pevná obrana byl základ šancí, které se množily. Sám před brankářem se objevil Ježek, jeden z nejlepších hráčů, který z vlastní poloviny udělal tři hráče, ale pouze špatný terén v pokutovém území, nedopustil změnu stavu. Za pár minut běžel sám na branku domácích po kombinaci s Dlouhým a Kubíkem Sirůček a pouze břevno zabránilo skórovat. Za dalších pět minut běžel sám na brankáře domácích Růžička a překonal ho, ale k neštěstí netrefil branku. Soupeřův trenér řval, burcoval, rozcvičoval všech pět náhradníků. K tomu všemu se přidal rozhodčí, který daroval domácím minimálně 10% navíc. Ale až v druhém poločase. To vše nás zlomilo v 55 minutě, kdy rozhodčí zapískal souboj Havleny se záložníkem domácích jako faul našeho hráče. Bylo to 30 metrů od branky. Centr do vápna našel hlavu domácích a ti z ničeho udeřili a bylo to 2 : 1.

My jsme nesložily zbraně a tlačili se do koncovky. Všichni makali na 110%. Zapojili se stopeři, krajní obránci ba i brankář. Nakonec se zdálo, že Týgl dá vytoužený vyrovnávací gól, ale na brankové čáře trefil brankáře domácích. Smůla. Nakonec se domácím podařil rychlý brejk do otevřené obrany a  zvýšili v 89 minutě na konečných 3 : 1.

Smutný konec, sedm šancí a nedáme branku. Trenér domácích mi vyjádřil poklonu za naší předvedenou hru, pochválil za kvalitní hráče a vyhodnotil nás jako nejlepší mužstvo, s kterým zatím hráli. Pro mne malá, ale příjemná útěcha.

Poděkování patří všem hráčům. Je jasné, že to vždy nejde všem na 100%, ale tak to v kopané funguje. Jednou to jde jednomu, podruhé druhém a včera to šlo skoro všem. Spokojený jsem byl s obranou včetně brankáře, protože branky byly ze standartek, kterým se budeme věnovat

TJ Sokol Vraný  - AFK Loděnice  0 : 4 ( 0 : 3 )

Branky:

Sestava: Kolumbič – Ježek, Jarab, Fedrhanc, Havlovec  (79‘ Týgl D.) – Růžička, Dlouhý, Havlena, Pospíšil ( 46‘ Týgl M.) – Sirůček, Kotěra (46´Kubík)

Páté utkání, třetí domácí, když předešlé kolo bylo přeloženo na tuto středu kvůli povodni.  S velkým odhodláním, ale malým nasazením jsme přistoupili k velice dobrému soupeři, který měl mezi sebou sice starší, ale zkušené borce z druhé ligy. Problémem byl také rozhodčí, který pískal druhé utkání v kraji a byl ligový brankář. Proč?  Dále vše objasním.

Hra začala pro nás velice dobře, soupeř nás nechal kombinovat na vlastní polovině hřiště              a přecházet do rychlých brejků. Z toho pramenily centry a rohy, které se nám vůbec nepovedly. Takto to hodnotil asistent rozhodčího. Divil se, že neumíme dokopnout k brance. To byl první a ne poslední problém. V 10 minutě si převzal na vlastní polovině soupeřův střední záložník        a přes nedůrazné záložníky, stopery, celkem čtyři lidi překonal  i našeho brankáře 0 : 1. Tím byl určen vývoj utkání. My jsme pokračovali zahazováním příprav šancí, kdy nakonec rohy kopal náš nejkvalitnější hráč Jarab. Netřeba komentovat. Dříve platilo roh je půlka gólu. Při rozích soupeř bránil s pětici a pět měl vysunuté na půlce na rychlé brejky. Což se nakonec vyplatilo. Dvě situace rozhodli o kvalitě rozhodčího a jeho minulosti. Do vápna se dostal Havlena a byl rychlejší ve skluzu než brankář soupeře a měla se pískat penalta, omyl, náš hráč dostal žlutou a pískán byl faul na brankáře! Je pravdou, že to brankář, který šel pozdě do souboje odnesl tržnou ranou na koleni. Druhá a třetí situace se stala novému brankáři hostí. Nejdříve šel sám na nového brankáře Kotěra, který šanci nepochopitelně zazdil. Mohlo být 1:1, ale nebylo. V další chvíli brankář zahrál rukou mimo vápno, nic, za malý okamžik sestřelil Růžičku a opět faul na brankáře. Divné rozhodnutí hlavního. Vyrovnané utkání, které se ve 30 minutě rozhodlo. Útočník v ofsajdu pustil míč mezi nohami a my jsme nestačili zareagovat na danou problémovou situaci. Asistent s hlavním to pustil a bylo to 0 : 2. Za 10 minut úplně stejná situace po jejích pravé straně, opět signalizovaný ofsajd a branka na 0 : 3. Tak skončil poločas.

Do druhého poločasu jsme vystřídali a věřili v obrat. Soupeře jsme přehrávali a vytvořili               si několik slibných šancí, ale finální přihrávka nám nešla. Měli jsme nervozitu na kopačkách. Moc jsme neprověřili špatného brankáře hostí. Nejlepším hráčem utkání byl 21 letý hráč hostí (z Motorletu Praha – čtyři roky v základu), který v 75 minutě vystřelil z rohu vápna                             a k překvapení střela skončila v brance. 0 : 4

Pozitivní na druhém poločase bylo oživení hry Kubíkem a Michalem Týglem, důrazem Havlovce ( vykloubené rameno a pochroumané vazy v noze) a kombinační hrou. Rychle zapomenout         a připravit se na odložené utkání ve středu.

Musíme přidat na důrazu a zapracovat na psychice mužstva.

TJ Sokol Vraný  - TJ Slovan Velvary B  1 : 3 ( 0 : 1 )

Branky: Kubík (p)

Sestava: Pražák – Ježek, Jarab, Fedrhanc, Krampera (75‘ Týgl D.)– Růžička (70‘ Havlovec), Dlouhý, Havlena, Pospíšil ( 60‘ Kotěra) – Sirůček, Kubík

Čtvrté utkání, druhé domácí s nejmladším týmem soutěže se nám moc nepovedlo. V nejsilnější sestavě, ale s nejméně tréninkových hodin v posledním týdnu jsme nastoupili s odhodláním přejet mládí. Jenomže chtění nestačí. Soupeř nám vnutil jejích rychlou hru, které jsme nestačili. Od brankáře až po hrotové útočníky jsme byli jako opaření, bez života, bez zpracováním, bez energie. Spousta individuálních chyb, špatná rozhodnutí a výsledkem byla v 18 minutě na třikrát proměněna pološance. Do konce poločasu se nic mimořádného nestalo. Nikdo se nezlepšil.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s odhodláním se poprat o výsledek. Zpřesnili jsme kombinaci, začala pracovat záloha a konečně prosadil útok. Po ruce v pokutovém území Kubík v 52 minutě proměnil pokutový kop. 1 : 1

Začali jsme hrát svoji hru, krátké přihrávky, soupeř se zatáhl a přestal hrát. Šance na šanci, ale bez branky. Studená sprcha přišla za tři minuty. Náš brankář neudržel jednoduchý míč a vyrobil z ničeho penaltu. 1 : 2. Škoda, stalo se.

A to byl náš konec, nepřesnosti, nekolektivní výkon, nakopávané míče na hlavy soupeře nebo do rukou malého brankáře. Tlak jsme stupňovali, ale nepřesnosti na naší straně přibývaly. Rychlé protiútoky bravůrně likvidoval náš brankář. V závěru měl velkou šanci Kotěra, Sirůček i Kubík. Na druhé straně jsme opět vyrobili individuální chybu u našeho pokutového území a soupeř v 93 minutě potrestal na konečných 1 : 3.

Tento zápas se opravdu nepovedl, jediným hráčem, který odvedl svůj standart byl kapitán Jarab a do zranění Krampera. Je potřeba rychle zapomenout a soustředit se na další utkání.

FK Skavoj Kladno – TJ Sokol Vraný   0 : 8 ( 0 : 2 )

Branky: Sirůček 4x a Kubík 4x

Sestava: Pražák – Ježek, Krampera, Jarab, Havlovec ( 68‘ Týgl D. ) – Růžička, Dlouhý ( 65‘ Kostovčík ), Havlena, Pospíšil ( 70´ Kotěra ) – Sirůček, Kubík

Třetí mistrovské utkání a zároveň druhé venkovní s posledním týmem tabulky mělo být jednoduchou a zároveň utkání svádělo k podcenění soupeře. Proto jsem mužstvo na tento problém připravoval celý týden.

Změny v sestavě byly zaviněny červenou kartou v minulém utkání pro Fedrhance, dovolenou pro Kolumbiče a pracovní vytížení Jeřábka. Přes tyto problémy, jsme měli tři náhradníky. Paráda.

Začátek utkání naznačil vývoj utkání. Domácí na nás vyrukovali vysokým presem a tvrdou hrou. Začalo se jiskřit. Fauly se začaly kumulovat až rozhodčímu došla trpělivost a začal rozdávat soupeři žluté karty. Vysvobozením bylo v 9 minutě vybojováním míče Dlouhým, perfektním uvolněním a vysláním z půlky Sirůčka, který nedal šanci ani obráncům a ani brankáři a vedení 1 : 0. Za tři minuty po hrubém faulu kopal přímý kop z půlky Jarab a přestože nebyl vydařený doputoval ke Kubíkovi, který se bravurně zbavil obránce a uklidil míč k protilehlé tyči 2 : 0. Soupeř se znovu zakousl a vypracoval si několik slibných šancí, ale chyběl klid v koncovce. Vrcholem brutální hry domácích bylo ve 42 minutě vyloučení nejlepšího ráče, který neunesl špatný vývoj a bez míče srazil Havlenu. A bylo rozhodnuto o utkání.

Do druhé půle soupeř vstoupil tak jak končil první půli, zalezli k vlastnímu vápnu a to bylo něco pro naší hru. Míč běhal ze strany na stranu a šance se začali množit. Ve 49 minutě se po dlouhém centru od Jaraba dostával do šance Pospíšil, ale byl stažen obráncem a  Kubík nařízenou penaltu s přehledem kopl. 3 : 0  Kombinační hrou na jeden až dva doteky od brankáře Pražáka, který se konečně probudil, přes Jaraba, Dlouhého, Kramperu, Ježka až po Sirůčka, který nedal brankáři domácích šanci jsme v 63 minutě vedli 4 : 0.

Za 7 minut na to stejná kombinace zakončená průnikovou přihrávkou Růžičky na Sirůčka, který navyšuje na 5 : 0. A aby to uzavřel Sirůček na čtyři branky, dostal nádhernou přihrávku od Kostovčíka přes obránce do plného běhu, střela k tyči a je to 6 : 0.

V 83 minutě si po kombinační hře vyměnili Sirůček s Kubíkem míč a posledně jmenovaný uklidil na 7 : 0. Moc pěkná akce. A ještě lepší byla ta v 87 minutě, kdy Jarab našel Kubíka a ten zády k brance lobem přes obránce a brankáře na konečných 8 : 0.

To nejlepší nakonec. Přestože to nebyla branka, ale kombinace na jeden dotek k pokutovému území, kde dostal míč Sirůček, položil si tři hráče a mohl v klidu zavěsit, ale rozhodl se přihrát lépe postavenému Kubíkovi, ale ten již zvedal ruce a byl překvapený přihrávkou, přestřelil prázdnou branku. Pozitivní a kolektivní myšlení Sirůčka je nadstandartní individuální přednost tohoto vynikajícího útočníka.

Všichni hráče, včetně náhradníků zaslouží pochvalu a kolektivní hru ve druhém poločase. Jen tak dále. Na takovou hru je potěšení se dívat.

Těšíme se na čtvrté utkání, které hrajeme doma a to 8.9.2024 v 17,00 hodin, kdy přivítáme Velvary. Přijďte fandit.

TJ Sokol Vraný  - FC Čechie Velká Dobrá  1 : 3 ( 0 : 0 )

Branky: Sirůček

Sestava: Kolumbič – Krampera, Jarab, Fedrhanc, Jeřábek – Havlovec, Dlouhý, Havlena         (90‘ Kostovčík) , Kotěra ( 46‘ Kubík ) – Sirůček, Růžička

Utkání dvou rozdílných poločasů a dvou hlavních rozhodčích. Plná lavička a velké odhodlání potvrdit výsledek minulého kola bylo cítit všude kolem sebe.

První poločas byl ve znamení hry obou mužstev mezi vápny. Byl to boj o střed hřiště. První šanci měli hosté, které zastavil až praporek asistenta rozhodčího. Takto se to opakovalo třikrát. Rychlost přechodu z obrany do útoků byla na naše poměry nepřijatelná, množili jsme s přibývajícím časem chyby v rozehrávce, kdy v obraně to nešlo kromě Jaraba nikomu. Ani střed zálohy nepomohl. Dvě průnikové akce po levé straně nepřinesly finální přihrávku. Horší zpracování, pomalé vedení, špatný odhad odrazu míče a nedůslednost vedli k převaze soupeře, který měl další čtyři ofsajdové náběhy na brankáře zastaveny praporkem rozhodčího. Byli jsme rádi za hvizd, který ukončil naše trápení.

V kabině jsme si řekli některé taktické pokyny, vystřídali a zkusili si více věřit, protože někteří hráči si sami říkali o vystřídání. Hlavně jsem je namotivoval a povzbudil a šli jsme na to….

Druhý poločas začal úplně jinak. Začali jsme hrát svoji hru, vše na dva doteky,  náběhy do volných prostor a konečně jsme ohrozili brankáře hostí. Přebrali jsme otěže hry, střed zálohy začal pracovat lépe uprostřed hřiště, obrana nenakopávala míče nazdařbůh soupeři, ale začala tvořit, začala si více věřit a výsledkem byl v 56 minutě nádherný gól z nohy Sirůčka, který po ose Fedrhanc - Růžička - Kubík a centr do vápna  rozvlnil bombou síť. 1 :0. To nebylo všechno. Za pět minut běžel sám na branku hostí Kubík, ale nezakončil dobře a míč minul branku. Za dalších pět minut běžel do vápna Růžička a byl faulován. Tady začal rozhodovat nový hlavní rozhodčí. Ten první neudělal žádnou chybu, pouze dal v prví půli Fedrhancovi nesmyslnou žlutou kartu za běžný kontakt před výskokem.

Změna začala. Rozhodčí byl v mementu faulu ještě na naší půlce, ale místo penalty a žluté karty obránci, dal žlutou Růžičkovi za simulování. Nepochopitelné!!! A znovu další výmysl. Po centru do našeho vápna a hře hlavou nejvyššímu hráči, který ani nemusel skákat, odpískal dva metry o šestnáctky hru loktem. Hosté kopali přímak, který jemnou tečí skončil na rukavici Kolumbiče a ostrým skluzem chodidly zvednutýma vjel do našeho obránce a s ním dotlačil míč do naší branky. 1 : 1 Cítili jsme jasnou křivdu. Soupeř vědom si podpory rozhodčího vrhnul veškeré své úsilí útočení a po dvoumetrovém ofsajdu nadvakrát překonali našeho brankáře.  1 : 2.

To nebylo všechno, začali jsme tlačit na vyrovnání a vypracovali si několik šancí. Poslední kapkou ze strany rozhodčího, vlastně předposlední, bylo vyloučení Fedrhance v 90 minutě, kdy ve hře hlavou opět „brutálně“   přehlavičkoval všechny a dostal druhou žlutou a následně červenou kartu. Jak říkal hlavní rozhodčí po celou dobu utkání, Fedrhanc nedohraje. Podařilo se. Poslední a konečné rozloučení s Vraným, bylo, jeho rozhodnutí po likvidačním faulu na Havlenu, kdy místo červené dal pouze žlutou. Rovný a rovnější. Ti co byli na utkání si obrázek udělali sami. Musím pochválit všechny, včetně náhradníků. Nikdo si nestěžoval a chtěli hrát jenom fotbal. Tak snad příště.

SK Braškov – TJ Sokol Vraný 1 : 3 ( 0 : 2 )

Branky: Sirůček 2 x a Kotěra

Sestava: Kolumbič – Krampera, Jarab, Fedrhanc, Jeřábek – Havlovec, Dlouhý, Havlena, Kotěra – Sirůček, Růžička ( 77‘ Kostovčík )

Přesunuté utkání z neděle 18.8.2024 kvůli podmáčenému hřišti jsme nemohli začít lépe, když nám hvězdného útočníka Kubíka před zahájením odvezla rychlá kvůli velkým nevolnostem a posila Ježek se opaloval u Jadranu.

Sestava tak doznala několik změn, hned v úvodu jsme změnili brankáře, kdy se do branky po sedmi letech vrátil Mario Kolumbič, i díky pochopení Dominika Pražáka. A na levou stranu zálohy se postavil Martin Kotěra a do útoku ke střelci Danielu Sirůčkovi neúnavná bojovník Zdeněk Růžička. Na lavičce nám zůstal pouze náhradní brankář a Tibor Kostovčík.

Utkání začalo jako první mistrovské utkání v novém ročníku oťukáváním a postupnými útoky. Domácí hrozili svou výškovou převahou a dobrým středem hřiště, které si s přibývajícím časem získali. V naších řadách se množily chyby, které přispívaly k územní převaze domácích. Nyní se ukázal brankařský um Kolumbiče, který svými bravurními zákroky držel bezbrankový stav. Zlom nastal v 19 minutě kdy přetáhl centr Kotěra z levé strany až do vápna na pravou stranu na Havlovce a ten druhým dotykem přes celou bránu nahrál Sirůčkovi a tomu nezbylo nic jiného než uklidit do prázdné brány 0 : 1. Šok pro domácí. Ti vrhli veškeré umění do útočení, ale vždy narazili na dobře fungující obranu s bezchybným golmanem. Obraz hry se nikterak nezměnil, až do 40 minuty, kdy po výkupu brankáře na Růžičku, ten se zbavil obránce a druhým dotykem vysunul Havlovce, který prvním dotykem vrátil do běhu Růžičkovi, jenž z vápna hledal Sirůčka, kterému chyběl krok, ale celé to na zadní tyčce zavíral Kotěra a dovršil svůj perfektní výkon brankou na 0 : 2. Do kabin se nám šlo lehce a soupeř šoupal nohama a nevěřil co se to děje.

O přestávce jsem nabádal kluky, aby nebláznili, hráli odzadu na rychlé brejky a byli zodpovědní a trpěliví. Dalo se předpokládat, že domácí vrhnou veškerou sílu na vyrovnání.

Druhá polovina byla ve znamení dobývání naší branky a pečlivá hra obrany, brankáře a trošku štěstíčka byla hnací silou celého našeho mužstva. Bojovali jako „koně“ , Vraný koně. Naopak my jsme měli tři brankové příležitosti po rychlých brejcích, ale my jsme nechtěli zápas tak rychle ukončit. Škoda. Na druhé straně jsme vytvořili malou chybičku v 72 minutě, kdy přísně nařízenou penaltou korigoval kapitán domácích na 1: 2.

To co jsme mohli udělat před penaltou se nám nakonec podařilo, kdy z půlky utekl Sirůček a svou rychlostí a uměním zvýšil v 85 minutě na konečných 1 : 3.

96 minuta, dobojováno. Všichni kluci zaslouží pochvalu a uznání, protože soupeř byl kvalitní a doma v prvním utkání podzimu prohrával. Obraz hry sice naznačoval domácích převahu, ale ono to jinak ani být nemohlo. Dobývali nedobytné.

Těšíme se na druhé utkání, které hrajeme doma a to 25.8.2024 v 17,00 hodin, kdy přivítáme Velkou Dobrou. Přijďte fandit.

9.6.2023 Preview: TJ Sokol Vraný - SK Baník Libušín

V neděli od 13:00 nás čeká předposlední zápas sezóny, ve kterém doma přivítáme druhý tým tabulky Baník Libušín. více

4.6.2023 TJ Baník Švermov - TJ Sokol Vraný 6:3

Další bídný výkon nám přinesl další porážku, tentokrát 6:3 ve Švermově.

1.6.2023 Preview: TJ Baník Švermov - TJ Sokol Vraný

Poslední venkovní zápas této sezóny nás čeká v neděli ve Švermově, který zažívá na jaře velmi dobrou formu. více

26.5.2023 TJ Tatran Rakovník - TJ Sokol Vraný 5:1

Ostudný výkon, který asi nemá obdoby. Otřesný přístup všech hráčů znamenal vysokou porážku u předposledního týmu tabulky.

25.5.2023 Preview: TJ Tatran Rakovník - TJ Sokol Vraný

Netradičně již zítra (v pátek) nás čeká další mistrák, kdy se od 18:00 představíme na Šamotce v Rakovníku proti tamějšímu Tatranu. více

21.5.2023 TJ Sokol Vraný - SK Lhota 4:0

Po dlouhé době jsme si konečně připsali do tabulky kýžené tři body za vítězství proti SK Lhotě, které se ale nerodilo vůbec snadno.

19.5.2023 Preview: TJ Sokol Vraný - SK Lhota

Po posledním venkovním debaklu si doma budeme chtít napravit reputaci a po delší době zase udělat tři body - tentokrát do Agros Arény zavítá SK Lhota. více

14.5.2023 FC 05 Zavidov - TJ Sokol Vraný 5:1

Ze Zavidova si vezeme krutý výsledek, avšak zaslouženou porážku po bezkrevném a matném výkonu.

12.5.2023 Preview: FC 05 Zavidov - TJ Sokol Vraný

K dalšímu venkovnímu utkání zajíždíme do předalekého Zavidova, jehož hráče jaro nepotkalo v úplně oslnivé formě. více

7.5.2023 TJ Sokol Vraný - FK Hředle 2:2

Napínavá podívaná se odehrála v neděli v Agros Aréně, kde jsme se rozešli s Hředlemi smírně po remíze 2:2.