sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2022-2023 > TJ Sokol Vraný - TJ Baník Švermov 1:0

TJ Sokol Vraný - TJ Baník Švermov 1:0

13.11.2022  14:00
1.B třída
Agros Arena, Vraný
číslo dresu:
0

Poslední zápas podzimu nám přinesl vítězství 1:0 díky proměněné penaltě Kubíka, který nám zajistil tříbodové loučení s domácími fanoušky.

Gól: Kubík.

Sestava: Izera - Novák, Kostovčík, Jaráb, Košťák - Havlovec (51. ŽK, 59. Růžička), Fedrhanc (K, 29. ŽK), Volf (86. Hrůnek), Tajč (90. Jeřábek) - Kejval (70. Kotěra), Kubík (65. ŽK).

Připraven: Krampera.

Jak už bylo řečeno, v posledním mistráku podzimu nás čekal soupeř, se kterým jsme sehráli i poslední přátelák během letní přípravy. Mnozí si pamatují, že švermovští hráli hodně od podlahy a pro ostrý faul za hranicí pravidel nešli daleko. V létě to bylo zbytečně vyšperkovaný a naši hráči byli rádi, když po zápase odešli po svých. Během podzimu se nic nezměnilo, a kde to nejde fotbalově, tam to jde brutálně tvrdou hrou, říkají si asi ve Švermově. Od začátku zápasu švermovští borci pokračovali tam, kde v létě přestali a po našich hráčích tvrdě šli. Rozhodčí Fejfar to bohužel toleroval a tak v zápisu utkání najdete stejný počet žlutých karet na obou stranách. Roční období je jaké je, a tak hřiště, byť stále kvalitní, úroveň utkání značně ovlivnilo - dopouštěli jsme se nevynucených ztrát, kazili jednoduché přihrávky a byli značně nejistí. Když už jsme se dostávali do tempa, tak hosté přišli s vypínacími fauly, lokty a šlapáky, které nás z tempa na dlouho vyřadily. Abychom ale pouze nebrečeli, je třeba říct, že rozhodčí nejspíš odpustil jasnou penaltu ve prospěch hostů a na nás se usmálo to potřebné štěstíčko. Nicméně do toho jsme spálili tři obrovské gólové šance, a tak poločas skončil 0:0.

Přesto jsme jednoznačně věděli, že jsme fotbalovějším týmem a nakonec svého soupeře přehrajeme. Chtělo to i góly. Nakonec padl jeden jediný, kdy se Kejval chytře obtočil kolem obránce, který ho nešetrně složil na zem a rozhodčí přisoudil pokutový kop pro naše barvy. Ten si postavil znovu Kubík a napravil své selhání z minulého týdne a penaltu proměnil. Hosté řvali jak pominutí, což se neslo ruku v ruce s jejich pomatenými fanoušky, a dál pokračovali v brutální hře. Šlapáky, skluzy na kotníky, ba dokonce ani hlavičky do našich hráčů nebyly posouzeny jako fauly na červenou kartu. Během našeho rozehrání volného přímého kopu hostující hráč úmyslně odkopl míč a trefil našeho asistenta trenéra do obličeje, tak jsme si kartu museli pomalu na rozhodčím vynutit. V závěru z jediné šance zahrozili hosté, kdy střelu z přímého kopu tečoval hostující útočník a Izera vytáhl fantastický zákrok v hodině dvanácté, čímž si udržel druhé čisté konto v sezóně. Zápas skončil naším zaslouženým vítězstvím, nikdo z hráčů nebyl zraněn, a tak na vše můžeme zapomenout a těšit se z tříbodového zisku.

Během děkovačky naším domácím fanouškům nás ještě zaplavili nadávkami "fanoušci" ze Švermova a slovy, že se máme těšit na jarní zápas u nich, kde dostaneme do držky. Tak jo, těšíme se.

Rádi bychom poděkovali všem fanouškům, kteří nás podporovali během celého podzimu doma a venku, a to i v nefotbalovém počasí. Vážíme si toho a vidíme se znovu na jaře. Poslední "trénink" čeká naše hráče tuto sobotu od 14:00, kdy posléze následuje rozlučka s podzimem. Vítáni jsou všichni, kdo chtějí prohodit s našimi hráči pár slov, dát pivko nebo si ponotovat.

Přejeme klidný pracovní týden.