sokol-vrany.cz > Zápasy > A tým > sezóna 2021-2022 > TJ Sokol Vraný - FK Brandýsek 3:1

TJ Sokol Vraný - FK Brandýsek 3:1

8.6.2022  18:00
Okresní přebor
Agros Arena, Vraný
0

V odloženém zápase jsme si jednoznačně poradili s třetím Brandýskem, který jsme na krásném pažitu přehráli rychlou kombinační hrou a spolehlivou obranou.

Góly: Havlovec, Tajč, Novák.

Sestava: Izera - Novák (51. ŽK), Kejval, Jeřábek, Košťák - Tajč, Fedrhanc (K, 45. ŽK), Volf, Rezek - Havlovec (86. Kotěra), Kročil (85. Shamin).

Připraveni: Dragoun, Dufek.

Počasí nám přálo a slunečná obloha téměř bez mráčku naznačovala, že se zápas tentokrát odehraje. V našem celku panují zranění a šrámy, tudíž jsme znovu do utkání nešli v plné palbě, ale i přesto jsme chtěli předvést zlepšený výkon než v neděli s Buštěhradem. Brandýsek má možnost zabojovat o druhou pozici v tabulce, ale jinak má letos v podstatě hotovo. Utkání tedy značilo klidný průběh, avšak pár ostrých zákroků proběhlo, čemuž pomohl i volnější metr rozhodčího. V prvním poločase jsme našeho soupeře naprosto válcovali, rychlá kombinační hra se valila na nepohyblivou obranu hostů a my z toho okamžitě vytěžili gólovou výhodu. Nejprve po krásném vysunutí Novákem Havlovec potáhl míč až do vápna a pak jak liška všemi mastmi mazaná ošálil brankáře, když hodil blinkr doleva a pálil doprava = rozuměj, očima koukal na spoluhráče a naznačoval přihrávku, aby nezištně vypálil k přední tyči. V kabině nám "Dáňa" hrdě vysvětlil, že před zápasem sledoval videa Karima Benzemy na YouTube a tuto fintu chtěl interpretovat ve svém podání. My říkáme klobouk dolů a bylo to 1:0. O dvě minuty později předvedl fantastický presink Kročil, při kterém by srdce Jürgena Kloppa zaplesalo, a z jeho práce vytěžil utaženou přízemní střelou Tajč druhý gól. Hosté byli na ručník, naše útoky se na ně valily ze všech stran a po jedné akci zleva pronikl do vápna Rezek, kde ho složil hostující obránce, a kopala se penalta. Určený exekutor Volf přenechal exekuci po naléhání Nováka právě dotyčnému a ten (překvapivě) chladnokrevně proměnil za háčky. Bohužel jedinou šanci, kterou si Brandýsek (ne)vytvořil, bylo po naší špatné rozehrávce u našeho vápna, jež vystihl hostující hráč a dobře umístěnou střelou snížil na 3:1. Do poločasu jsme měli ještě velkou šanci na navýšení skóre, bohužel jsme ji ale promarnili.

Do druhého poločasu jsme nastoupili v dobrém rozpoložení se snahou navýšit skóre. Soupeře jsme tlačili, byť se kvalita naší hry trochu zhoršila. Občas jsme lacině ztráceli a zbrkle se zbavovali míče, místo abychom si vyměňovali rychlé přihrávky a soupeře vodili po celém hřišti. Ten se nedostal do žádné vážnější šance, ba ani ke střele na branku. Naopak my měli několik výpadů po pravé straně dravým rtuťovitým Novákem, avšak finální fáze ve formě přesně adresovaného centru chyběla. To je velký nešvar našich křídelních hráčů a wingbacků, a je třeba na tom během letní přípravy zapracovat, protože jinak to byla fantazie, co na hřišti naše obrana, v čele s Novákem a Košťákemem, předváděla. Konec zápasu proběhl v naší režii a my si kontrolovaně došli k zaslouženému vítězství.

Děkujeme fanouškům za další super návštěvu a podporu. Náš náskok na čele tabulky narostl o 16 bodů. Poslední venkovní zápas nás čeká tuto neděli s béčkem Libušína. Uvidíme, v jaké sestavě na nás vyběhnou, zejména poté, co proběhly fámy šířící se z okolních vesnic (zdravíme Klobuky a Zlonice) ve snaze nás pomluvit a pošpinit, že několik libušínských hráčů míří do našeho klubu. Rádi bychom proto tato tvrzení uvedli na pravou míru s tím, že z Libušína se k nám žádní hráči rozhodně nechystají, neb tady už jednou působili a dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. A pokud ano, tak určitě ne do téhle.