sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech - CELTIC

Putování po stadionech - CELTIC

27.9.2011

Vzhledem k tomu, že jsme fotbalový stánek Tuchlovic hodnotili nedávno, tak jsme si pro Vás připravili zahraniční bonus v podobě návštěvy fotbalového zápasu na Celticu Glasgow.

logo Celtic.jpg Pokud byste se chtěli jet podívat na zápas skotské ligy, tak zvolte určitě Glasgow. Máte totiž jistotu, že narazíte na jeden z nejslavnějších klubů místní ligy, buď Celtic nebo Rangers.

Zpáteční letenka do skotského Edinburghu stojí s nízkonákladovou společností Jet2 okolo 3.000 Kč (nutná rezervace s předstihem). Na letišti si můžete půjčit automobil cca od 20GBP (560 Kč/den) a hodinkou jízdy po dálnici se dostanete do Glasgow. Kdo by si netroufnul na jízdu s volantem na pravé straně, dostane se tam i vlakem. Ubytování si můžete zajistit například v síti Travelodge. Ceny okolo 50-70GBP (1.400-2.000 Kč/noc).

Vstupenka na zápas se dá sehnat až překvapivě snadno. Na oficiálním webu Celticu se stačí zaregistrovat, pak si vyberete sektor, zaplatíte kreditní kartou a vstupenku si přímo vytisknete. Cena více než příznivá - 27GBP (750 Kč).

Pokud vyvezete i svou drahou polovičku, kterou fotbal zrovna netáhne, můžete si dát "rozchod" u Central Station v centru Glasgow. Ona zde najde obrovské shopping centra a Vám odsud pojede autobus (č.61,62) přímo ke stadionu, který je vzdálen 3km východně. Jednosměrný lístek vás vyjde na 1.80GBP (50Kč). Po 15 minutách jízdy vystoupíte "s davem" a spatříte Celtic Park.

V Celtic Parku hraje svá domácí utkání jeden z nejslavnějších skotských klubů Celtic Glasgow. Stadion má kapacitu 60 832 diváků (všechna místa jsou k sezení) a je tak druhým největším fotbalovým stadionem ve Skotsku a druhým největším klubovým stadionem na britských ostrovech (po Old Trafford).  Podle průzkumu stanice BBC, který proběhl v roce 2002, je Celtic Park vůbec nejpopulárnějším sportovním stadionem ve Velké Británii.

Kdo má rád k dobrému fotbálku i dobré pivečko, tak si ho musí dát už před stadionem. Ačkoliv je společnost Tennent´s (obrovský skotský pivovar) hlavním partnerem klubu a hráči nosí jejich logo na dresu, tak na pivo uvnitř stadionu zapomeňte!

Na hot dog s velkou kolou si připravte 6GBP (170 Kč) :(

Občerstvení proto dáváme nejhorší známku - 1 !

Kabina domácích je jednoduše a účelně zařízená. Pro hráče Arsenalu to musí být veliký kontrast s tím, co mají na Emirates Stadium. Proto zázemí za 3.

Stadion není zrovna architektonickým skvostem, ale má něco do sebe. Když se zaplní tribuny věrnými fanoušky oblečenými do zeleno-bílých dresů, začne Vám běhat mráz po zádech. Trávník je bez překvapení ve fantastickém stavu. Kropí těsně před zápasem i v průběhu poločasu! Zajímavostí bylo, že si nakropili v poločase pouze svojí útočící polovinu. Hrací plocha proto za 9 z 10 možných!

Při cestě ze stadionu se nazapomeňte zastavit v klasickém skotském pubu na "jedno". Hospůdek je v okolí Celtic Parku hned několik. Pivo Vám zde natočí za 2.60GBP (73 Kč).

Fotbalovým fajnšmekrům Celtic vřele doporučuji.

JB

pohled z letadla na Celtic Parkpohled z letadla na Celtic Park
pohled z letadla na Celtic Park
atmosféra před stadionematmosféra před stadionem