sokol-vrany.cz > Fanzóna > Putování po stadionech > Putování po stadionech XVII. - Lidice

Putování po stadionech XVII. - Lidice

9.9.2020

Po více jak osmileté odmlce jsme si pro Vás připravili další díl z rubriky Putování po stadionech. Tuto štafetu si dovolujeme přebrat po ikoně a bývalém hráči vranského Sokola, za nějž odehrál nespočet kvalitních utkání a vsítil ještě větší nespočet důležitých a pohledných branek. Není řeč o nikom jiném než o Josefovi Bauerovi.

Populární Bakero se pyšní starty ve vranském dresu jak v A týmu v době největší slávy, kdy vranští legionáři proháněli soupeře v nejvyšší krajské soutěži, tak B týmu, kde jako rozený srdcař a milovník životního stylu, kde na prvním místě je vždycky fotbal, svojí aktivní karieru ukončil. Pepa byl znalec a životem ostřílený muž, táta, manžel a fotbalista, takže prosíme přísnější čtenáře o pochopení, že na Pepy důvtipné ale velice přesné poznámky a komentáře občas prostě nedosáhneme. Jsme si jisti, že momentální trenér mladých vranských fotbalistů a řekněme s velkými uvozovkami "sekretář" klubu si tuto svou rubriku ohlídá a přinese případné potřebné podněty ke zlepšení.

Chtěli bychom našim věrným fandům, kteří se z jakéhokoliv důvodu nemohli dostavit na venkovní zápasy našich borců, ukázat ty nejzajímavější momentky a informace ze zákulisí našich soupeřů. Proto po každém venkovní zápase náš redaktorský tým, v čele s Adamem Fedrhancem, nezávazně vždy vypustí do světa -prostřednictvím našeho webu - nejpikantnější informace, novinky, ale hlavně fotografie. Dle těchto údajů bude několikačlenná komise složena z největších a nejznalejších osobností vranského fotbalu hodnotit, v přátelské podobě, zázemí jednotlivých klubů jíž osvědčenou formou hodnocení : 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší.

Tento rok náš dospělý a jediný tým hraje JAKO Okresní přebor Kladna, skupinu A. Takže se můžete těšit na týmy jako Zlonice, kde působí v roli hrajícího trenéra náš bývalý trenér a stále dobrý kamarád Josef “Božo” Fujdiar. Nebo také ambiciózní Kročehlavy, které disponují jedním z největších hřišť na Kladensku, ale také třeba na odvěkého rivala bývalého B týmu Slavoj Pozdeň.

Uplynulý víkend jsme hráli na hřišti Lidic, které se nahází co by jeden kamenem dohodil, kousíček za Kladnem. Pro ty, kteří preferují spíše svižnější jízdu (jako náš Jenda Lišák) po naší a stále ve skvělé kondici a reprezentující náš okres D7, tak se jedná o 7. výjezd směr Slaný - Praha, na silnici 61, dále směr Kladno/Lidice. Doba jízdy při dodržování všech silničních předpisů a pravidel zabere cca 20 minut. Hřiště se nachází po levé straně od silnice, které nemůžete minout - příjezdová cesta je tudíž velmi příznivá.

Lidice hrají okresní přebor od sezony 2013/14 (2012/13 sestup z 1.B. třídy), v té době náš A tým hrál Středočeský krajský přebor a B tým proháněl fotbalisty v 9. nejvyšší soutěži v ČR, nebo chcete-li druhé nejnižší. Je proto očividným důvodem, že nějaké velké bitvy jsme s tímto týmem doposud neodehráli, a tudíž vzájemná bilance head-to-head zela prázdnými kolonkami. Až do uplynulého víkendu, kdy jsme na horké půdě Lidic zvítězili 5:2 a do vzájemné jarní odvety je tedy zaděláno na pořádnou (snad jen) fotbalovou smršť.

Hřiště v Lidicích je známé svou (ne)velikostí, je velmi krátké a úzké, což může mnoha soupeřům činit problémy. Trávník byl před zápasem ale výborně připraven a tak se na něm dá hrát pohledný fotbal, je-li to v síle hráčů. Kabiny jsou umístěny v prostorách, kde sídlí hospoda a fanoušci a silná vůně klobás je cítit na každém kroku. V kabinách jsou příjemná křesla a člověk by v nich pohodlně usnul, pokud by se nemusel soustředit na fotbal. V umývárně se nachází dvě sprchy určené pouze pro hostující kabinu disponující teplou vodou, takže pokud se hráči střídají v rozumných etapách, dostane se na každého. U hřiště se nachází i menší dětský areál se spoustou atrakcí pro nejmenší diváky, pokud je právě poločasová přestávka. Hned vedle tohoto areálu si můžeme všimnou i hřiště s umělým povrchem, které přijde tuze vhod v zimních měsících.

Zázemí celkově působil odobrý dojmem až na záchody, kde byly pouze dva a z toho jeden byl zamčený po celou dobu zápasu. Všimli jsme si, že lidičtí fandové seděli u hospůdky dobrou hodinu (možná víc) před zápasem, popíjeli pivko nebo limonádu a celkově gril měli organizátoři velmi pěkný a čistý a nabídku přehlednou, takže tam větších námitek také nemáme. Klobása byla dobrá, ale po zápase se těžko něco hodnotí objektivně, když má člověk hlad. Hrací plochu jsme již zmiňovali, velice kvalitní a jen u málo mužstev nás čeká lepší pažit.

Hodnocení: 1 - nejhorší .... 10 - nejlepší

Tým Zázemí Občerstvení Hrací plocha Celkový dojem